bi lupin

Bakterie brodawkowe do łubinu

bi lupin to czyste kultury bakterii symbiotycznych Rhizobium lupini, które zostały specjalnie wyselekcjonowane i osadzone w sterylizowanym, rozdrobnionym torfie. Grupa mikroorganizmów z rodzaju Rhizobium to symbiotyczne bakterie azotowe, które mają zdolność do tworzenia relacji w postaci brodawek z korzeniami roślin łubinu białego, żółtego, wąskolistnego oraz seradeli.
Dostępne opakowania:
1 kg

Zalety stosowania:

Zwiększa ilość przyswajalnego azotu w glebie
Zapewnia dobre warunki fitosanitarne podłoża
Zwiększa plonowanie roślin do 20%
Zwielokrotnia zawartość białka w nasionach roślin
Poprawia strukturę gleby i jej zasobność

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Rhizobium lupini to bakterie symbiotyczne z rodzaju Rhizobium biorą udział w tworzeniu brodawek na korzeniach roślin i żyją z nimi w symbiozie. Te bakterie kolonizują korzenie roślin i tworzą na nich guzki korzeniowe, w których następuje przekształcenie azotu atmosferycznego w formy dostępne dla rośliny. Proces ten jest kluczowy dla asymilacji azotu przez rośliny, co umożliwia im wzrost i rozwój w warunkach, w których azot w glebie jest ograniczony. Bakterie Rhizobium lupini mają zdolność do asymilacji azotu, co oznacza, że ​​mogą przekształcać azot z atmosfery w formę, którą mogą wykorzystać rośliny. W zamian rośliny dostarczają bakteriom cukry i inne związki organiczne, co umożliwia im przetrwanie i rozmnażanie się. 

Bakterie symbiotyczne zawarte w preparacie bi lupin nawiązują symbiotyczną relację z systemem korzeniowym roślin, takich jak łubin żółty, łubin biały, łubin wąskolistny i seradela. Rośliny te charakteryzują się wydajniejszym plonowaniem oraz lepszą odpornością na niekorzystne warunki środowiska.

Czyste kultury bakterii symbiotycznych Rhizobium lupini w ilości nie mniejszej niż 2x109 JTK w 1 gramie produktu.

Łubin biały i żółty: 3 kg bi lupin/1t nasion.
Łubin wąskolistny, seradela: 2,5 kg bi lupin/1t nasion.

Dodatkowe informacje:

Zaleca się stosowanie tego preparatu w połączeniu z preparatem bi protect, który można dodać do zaprawiania lub przeprowadzić oprysk przed siewem, oraz z kwasami humusowymi zawartymi w preparacie Lignohumat Super (opryskać glebę przed siewem).

Preparat bi lupin posiada Atest PZH, który potwierdza zgodność z obecnymi normami bezpieczeństwa.

Może Cię zainteresować:

bi safe

Preparat mikrobiologiczny
Poprawia stan biologiczny gleby
Zobacz

GleboMax

Kwasy humusowe
Podnosi poziom próchnicy
Zobacz

SOLER Fruit

Nawóz
Odżywka do krzewów i drzew owocowych
Zobacz

bi clean HOME

Preparat mikrobiologiczny
Redukuje nieprzyjemny zapach szamba
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram