SOLER B

Nawóz do buraków cukrowych

Preparat SOLER B to innowacyjny nawóz dolistny w postaci zawiesiny, który został specjalnie opracowany dla uprawy buraków cukrowych. Bogaty w mikroelementy, miedź systemiczną, siarkę i krzem, korzystnie wpływa na zdrowie roślin i zapewnia odpowiednie odżywienie buraków cukrowych, stymulując ich wzrost i zwiększając plon. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii SILEVEL™ i QM6™, SOLER B umożliwia skuteczne wchłanianie składników odżywczych oraz aktywuje mechanizmy obronne roślin w kluczowych momentach cyklu uprawy.
Dostępne opakowania:
1 L
5 L
20 L

Zalety stosowania:

Skutecznie uzupełnia niedobory mikroelementów w uprawie buraków cukrowych
Żelowa konsystencja umożliwia szybkie i niemal całkowite wchłanianie
Wysoka zawartość siarki i miedzi systemicznej zapewnia właściwe odżywienie uprawy i pozytywnie wpływa na jej fitosanitarność
Szybko pobudza buraki cukrowe do wzrostu i plonowania
Łatwy w dozowaniu i przygotowaniu

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

SOLER B został skomponowany specjalnie z myślą o uprawie buraków. Burak cukrowy do prawidłowego wzrostu i plonowania potrzebuje żyznej gleby bogatej w składniki pokarmowe, w tym mikroelementy takie jak miedź i siarka. Nawożenie gleby obornikiem jest jednym z warunków udanej uprawy, ale często nie wystarcza, żeby zapewnić burakom odpowiednio dużo składników nawozowych niezbędnych w całym cyklu wzrostu. W większości przypadków gleba musi zostać dodatkowo zasilona nawozem mikroelementowym zawierającym odpowiednio dużą ilość siarki i miedzi. Nawóz do buraków cukrowych doskonale sprawdza się w takim zastosowaniu, gdyż skład preparatu został opracowany specjalnie z myślą o wymogach tego rodzaju uprawy.

Dolistny nawóz do buraków cukrowych SOLER B wydajnie zasila rośliny i gwarantuje im dużą długą dostępność niezbędnych mikroskładników. Ten higroskopijny preparat łatwo pęcznieje, a jednocześnie trudno wysycha i wolno zmywa się z roślin, dzięki czemu zachowuje swoją skuteczność nawet w przypadku suszy czy wystąpienia opadów deszczu. Nawóz SOLER B na bazie krzemu powstał przy wykorzystaniu technologii SILEVELTM, która zamyka składniki nawozowe w swoistych przestrzeniach pakietowych oraz umożliwia ich długotrwałe i równomierne uwalnianie do rośliny.

Nawóz do buraków cukrowych SOLER B zawiera wysoką dawkę miedzi systemicznej oraz doskonale przyswajalnej siarki. Te składniki wykazują ogólne działanie prozdrowotne w stosunku do roślin: wzmacniają je, stymulują do wzrostu i dezynfekują uprawę. Dostarczenie właściwych dawek siarki i miedzi w zauważalny sposób poprawia odporność roślin na choroby grzybowe, nawet gdy ich presja jest w danym terminie i miejscu bardzo duża.

Dolistny nawóz SOLER B został wzbogacony o stymulujący mechanizm QM6TM, który pobudza roślinę do wytwarzania odruchów obronnych, m.in. do zwiększonego gromadzenia wody i składników pokarmowych, dzięki czemu roślina może jeszcze skuteczniej wykorzystać składniki mineralne zawarte w preparacie.

Jedną z największych zalet nawozu do buraków cukrowych SOLER B jest bezpieczeństwo jego stosowania. Ten bezchlorkowy preparat zawiera składniki o działaniu dezynfekującym na opryskiwacz i wykazuje właściwości fungicydowe, dzięki czemu pozwala ograniczać populację chorobotwórczych patogenów nie tylko w trakcie samego zabiegu nawożenia, ale też w całym cyklu życia rośliny. Odżywka łatwo się dozuje i dobrze miesza, a sporządzenie cieczy użytkowej jest szybkie i wygodne.

Bor (B) - 1,00% , Miedź (Cu) - 2,00%, Mangan (Mn) - 4,00%, Molibden (Mo) – 0,02%, Cynk (Zn) – 3,00%, Siarka (SO3) – 12,30%.

FAZA ROZWOJOWA DAWKA ILOŚĆ CIECZY UŻYTKOWEJ
Faza 4 - 8 liści (BBCH 14-18) 1,0 l /ha 200-500 l
Począte zakrywania międzyrzedzi (BBCH 19-31) 1,0 l /ha 200-500 l
Liście zakrywają 20 - 50% powierzchni gleby (BBCH 32-35) 1,0 l /ha 200-500 l

Dodatkowe informacje:

Nawóz do buraków cukrowych SOLER B ma długi termin przydatności do użycia i nawet po wielomiesięcznym przechowywaniu nie traci swoich wartości użytkowych. Dostępność opakowań o różnej pojemności umożliwia zaopatrzenie się w potrzebną ilość preparatu na dany sezon i optymalizację kosztów nawożenia.

Może Cię zainteresować:

bi calc+

Nawóz wapniowy
Granulowany aktywator gleby
Zobacz

bi protect

Preparat mikrobiologiczny
Wspomaga zdrowotność roślin
Zobacz

nanogro forte superstart

Stymulator wzrostu
Do zaprawiania materiału siewnego
Zobacz

SOLER L

Nawóz
Odżywka do soi i roślin bobowatych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram