bi soya

Bakterie do zaprawiania soi

Preparat bi soya zawiera bakterie do zaprawiania soi. Ten skuteczny środek w bezpieczny sposób ogranicza występowanie patogenów w uprawie soi, poprawia zdrowotność roślin, zwiększa plon i dodatnio wpływa na jego jakość. Preparat nie ma okresu karencji i może być z powodzeniem stosowany w uprawach ekologicznych.
Dostępne opakowania:
1 kg

Zalety stosowania:

Zwiększa dostępność łatwo przyswajalnego azotu dla przyszłych upraw
Pozytywnie wpływa na warunki fitosanitarne w glebie
Korzystnie oddziałuje na zdrowotność roślin i zwiększa ich plonowanie o 10-20%
Wpływa na zwiększenie zawartości białka w roślinach (głównie w nasionach)
Bierze udział w tworzeniu korzystnej struktury gleby i poprawia jej zasobność

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Mikrobiologiczny preparat bi soya z czystymi kulturami bakterii symbiotycznych Bradyrhizobium japonicum osadzonych w sterylizowanym rozdrobnionym torfie jest skomponowany specjalnie z myślą o potrzebach nawozowych soi. Bakterie do zaprawiania soi zawarte w preparacie bi soya biorą udział w tworzeniu brodawek na korzeniach roślin, przyspieszają wzrost soi i korzystnie wpływają na wielkość plonu. 

Bakterie Bradyrhizobium japonicum ułatwiają przekształcanie azotu atmosferycznego w dobrze dostępną dla roślin formę, a tym samym warunkują prawidłowy wzrost masy zielonej. Dodatkowo bakterie do zaprawiania soi zawarte w produkcie bi soya zwiększają zawartość białka w nasionach soi, poprawiają odporność roślin na stres i zapewniają fitosanitarność uprawy.

Duża populacja bakterii Bradyrhizobium korzystnie wpływa na zasobność gleby w składniki pokarmowe i pomaga współtworzyć jej korzystną gruzełkowatą strukturę. 

Symbiotyczne bakterie do zaprawiania soi współżyją z systemem korzeniowym roślin, udostępniając mu nie tylko azot, ale też wszystkie składniki odżywcze niezbędne do wzrostu. Po zastosowaniu preparatu zawierającego takie bakterie rośliny rosną szybciej, są wyraźnie mniej podatne na niekorzystne warunki uprawowe takie jak stres czy niedobór wody, a presja szkodników i chorób jest zdecydowanie mniejsza. 

Dzięki bakteriom Bradyrhizobium japonicum gleba może być utrzymana w lepszej kulturze i ma odpowiednie właściwości fizyczne, co jest niezbędne w wymagającej uprawie soi. Ta roślina do prawidłowego wzrostu i plonowania wymaga żyznej gleby o prawidłowym profilu i obfitości azotu. Zastosowanie preparatu bi soya zawierającego bakterie do zaprawiania soi już na starcie zapewnia kiełkującym nasionom lepsze warunki do wzrostu. Soja żyje w symbiozie z bakteriami brodawkowymi, a dostarczenie ich poprzez zaprawienie nasion gwarantuje roślinom dobry start już od momentu kiełkowania. Użycie preparatu bi soya zapewnia zwyżkę plonu i jego lepszą jakość nawet na słabszych typach gleb, a przy tym jest całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i całego ekosystemu.

Specjalnie wyselekcjonowane bakterie symbiotyczne Bradyrhizobium japonicum w ilości co najmniej 2x109 JTK w 1 g produktu osadzone na sterylizowanym, rozdrobnionym torfie przeznaczone dla soi.

Soja: 3 kg bi soya / t nasion.

Dodatkowe informacje:

Bakterie do zaprawiania soi należy stosować razem z preparatem bi protect (użytym do zaprawiania lub przedsiewnie w postaci oprysku), a także z kwasami humusowymi zawartymi w preparacie Lignohumat Super (w postaci oprysku gleby przed wysiewem nasion).

Preparat bi soya posiada Atest PZH, który potwierdza zgodność z obecnymi normami bezpieczeństwa.

Może Cię zainteresować:

Naturalny Plon

Biostymulator
Regeneruje rośliny po stresach
Zobacz

STOP DROP FLOWER

Dla sadownictwa
Przeciw przedwczesnemu opadaniu kwiatów
Zobacz

SOLER Green

Nawóz
Odżywka do warzyw liściowych
Zobacz

Calory

Nawóz wapniowy
Dostarcza łatwo przyswajalnego wapnia
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram