Lignohumat Super

Preparat humusowy

Silnie skoncentrowany preparat humusowy pochodzenia roślinnego. Jego działanie służy do optymalizacji zarówno struktury jak i jakości gleby oraz do aktywnego wspierania wzrostu plonów. Ten zaawansowany i innowacyjny produkt stanowi spójną mieszaninę kwasów humusowych, na które składają się kwasy huminowe i fulwowe.
Dostępne opakowania:
0,5 kg
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Doskonali strukturę i podnosi żyzność gleby
Wzmacnia zdolność buforowania gleby i reguluje jej pH
Zapobiega utracie makro- i mikroelementów
Działa w glebie w podobny sposób do specjalnych hydrożeli, zatrzymując wodę
Wspomaga rozwijanie korzystnej i pożytecznej mikroflory w glebie

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat Lignohumat Super został stworzony w celu skutecznej poprawy gleby, zapewniając roślinom korzystne warunki do wzrostu i plonowania. Kwasy humusowe w preparacie pochodzą z przetworzonej ligniny. Dzięki dynamicznemu rozwoju technologii są dużo bardziej skuteczniejsze, niż te stosowane w większości preparatów humusowych dostępnych na rynku, wytwarzanych z leonardytów czy węgla brunatnego. Po zastosowaniu preparatu Lingohumat Super na glebę, zawarte w nim kwasy humusowe działają natychmiastowo i nie wymagają okresu rozkładu w przeciwieństwie do reszty produktów dostępnych na rynku, które potrzebują czasu i odpowiednich warunków do uwolnienia swojego działania. Dodatkowa zawartość w preparacie humusowym potasu i siarki, przyczynia się do optymalnego odżywienia roślin, co wspomaga ich kondycję i wydajność. 

Jedną z wielu zalet preparatu humusowego Lignohumat Super jest jego doskonała rozpuszczalność i stała jakość składu. Kwasy humusowe, aplikowane na resztki pożniwne, doskonale przygotowują glebę do siewu zarówno roślin ozimych, jak i jarych. Produkt może być stosowany bez względu na warunki pogodowe, aczkolwiek najlepiej działa w wilgotnej glebie. Ważnym aspektem jest fakt, że preparat nie zastępuje podstawowego nawożenia, lecz stanowi skuteczne narzędzie dla rolników, którzy dążą do osiągnięcia wydajniejszych i zdrowszych roślin. Jednoczesne poprawianie jakości gleby zapewnia długotrwałe korzyści dla środowiska naturalnego i produkcji rolnej oraz wspiera życie biologiczne gleby przyspieszając namnażanie się pożytecznej mikroflory.

Kwasy humusowe w ilości 90% w tym około 80% kwasów huminowych i 15-20% kwasów fulwowych, a także niewielkie ilości  potasu, siarki oraz mikroelementów.

UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Zboża, kukurydza, rośliny bobowate, rośliny przemysłowe, rośliny do celów energetycznych, poplony 1 kg/200-300 l wody/ha Oprysk doglebowy 2-3 tygodnie przed siewem lub sadzeniem

Może Cię zainteresować:

SOLER Flower

Nawóz
Odżywka do roślin ozdobnych
Zobacz

bi słoma

Preparat mikrobiologiczny
Przyśpiesza rozkład słomy
Zobacz

STOP DROP FLOWER

Dla sadownictwa
Przeciw przedwczesnemu opadaniu kwiatów
Zobacz

Calory

Nawóz wapniowy
Dostarcza łatwo przyswajalnego wapnia
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram