Lignohumat Super

Preparat humusowy

Silnie skoncentrowany preparat humusowy pochodzenia roślinnego. Jego działanie służy do optymalizacji zarówno struktury jak i jakości gleby oraz do aktywnego wspierania wzrostu plonów. Ten zaawansowany i innowacyjny produkt stanowi spójną mieszaninę kwasów humusowych, na które składają się kwasy huminowe i fulwowe.
Dostępne opakowania:
0,5 kg
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Doskonali strukturę i podnosi żyzność gleby
Wzmacnia zdolność buforowania gleby i reguluje jej pH
Zapobiega utracie makro- i mikroelementów
Działa w glebie w podobny sposób do specjalnych hydrożeli, zatrzymując wodę
Wspomaga rozwijanie korzystnej i pożytecznej mikroflory w glebie

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat Lignohumat Super został stworzony w celu skutecznej poprawy gleby, zapewniając roślinom korzystne warunki do wzrostu i plonowania. Kwasy humusowe w preparacie pochodzą z przetworzonej ligniny. Dzięki dynamicznemu rozwoju technologii są dużo bardziej skuteczniejsze, niż te stosowane w większości preparatów humusowych dostępnych na rynku, wytwarzanych z leonardytów czy węgla brunatnego. Po zastosowaniu preparatu Lingohumat Super na glebę, zawarte w nim kwasy humusowe działają natychmiastowo i nie wymagają okresu rozkładu w przeciwieństwie do reszty produktów dostępnych na rynku, które potrzebują czasu i odpowiednich warunków do uwolnienia swojego działania. Dodatkowa zawartość w preparacie humusowym potasu i siarki, przyczynia się do optymalnego odżywienia roślin, co wspomaga ich kondycję i wydajność. 

Jedną z wielu zalet preparatu humusowego Lignohumat Super jest jego doskonała rozpuszczalność i stała jakość składu. Kwasy humusowe, aplikowane na resztki pożniwne, doskonale przygotowują glebę do siewu zarówno roślin ozimych, jak i jarych. Produkt może być stosowany bez względu na warunki pogodowe, aczkolwiek najlepiej działa w wilgotnej glebie. Ważnym aspektem jest fakt, że preparat nie zastępuje podstawowego nawożenia, lecz stanowi skuteczne narzędzie dla rolników, którzy dążą do osiągnięcia wydajniejszych i zdrowszych roślin. Jednoczesne poprawianie jakości gleby zapewnia długotrwałe korzyści dla środowiska naturalnego i produkcji rolnej oraz wspiera życie biologiczne gleby przyspieszając namnażanie się pożytecznej mikroflory.

Kwasy humusowe w ilości 90% w tym około 80% kwasów huminowych i 15-20% kwasów fulwowych, a także niewielkie ilości  potasu, siarki oraz mikroelementów.

UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Zboża, kukurydza, rośliny bobowate, rośliny przemysłowe, rośliny do celów energetycznych, poplony 1 kg/200-300 l wody/ha Oprysk doglebowy 2-3 tygodnie przed siewem lub sadzeniem

Może Cię zainteresować:

SOLER B

Nawóz
Odżywka do buraków cukrowych
Zobacz

bi clean HOME

Preparat mikrobiologiczny
Redukuje nieprzyjemny zapach szamba
Zobacz

full terminator

Nawóz
Rozkłada resztki pożniwne
Zobacz

Lignohumat Super

Kwasy humusowe
Optymalizuje strukturę i jakość gleby
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram