bi fosfor FOREST

Bakterie fosforowe do roślin iglastych

Preparat bi fosfor FOREST został oparty na specjalnie wyselekcjonowanych bakteriach Bacillus megaterium, które odpowiednio wspomagają odżywienie fosforem roślin iglastych w lasach i szkółkach leśnych. Te bakterie są zdolne do uwalniania związków fosforu z organicznych i nieorganicznych związków fosforu w glebie, czyniąc go dostępnym dla roślin iglastych.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg

Zalety stosowania:

Udostępnia fosfor dla roślin iglastych z gleby
Wpływa korzystnie na rozkład materii organicznej
Dba o fitosanitarność gleby ograniczając występowanie patogenów
Korzystnie wpływa na wzrost i jakość roślin iglastych w szkółkach leśnych i na plantacjach roślin ozdobnych
Poprawia strukturę gleby, uczestniczy w tworzeniu próchnicy

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Fosfor jest jednym z makroelementów odżywczych, niezbędnych do wzrostu roślin, w tym drzew iglastych. Pełni kluczową rolę w procesach metabolicznych, takich jak fotosynteza, synteza DNA i RNA oraz przenoszenie energii. Choć lasy iglaste często rosną na glebach kwaśnych i ubogich w fosfor, ten pierwiastek jest wciąż istotny dla ich zdrowego wzrostu i rozwoju. Dlatego wprowadzenie odpowiednich praktyk gospodarowania leśnego, takich jak stosowanie preparatów mikrobiologicznych, może być korzystne dla zapewnienia odpowiedniej dostępności fosforu dla roślin w lasach iglastych. 

Specjalne bakterie fosforowe w preparacie bi fosfor FOREST, odgrywają istotną rolę w cyklu fosforu w glebie, co może mieć korzystny wpływ na rośliny, w tym drzewa iglaste. Działanie bakterii fosforowych przyczynia się do poprawy struktury i jakości gleby poprzez rozkładanie materii organicznej oraz tworzenie koloidów glebowych. Bakterie te uczestniczą również w rozpuszczaniu organicznych i mineralnych związków fosforu uwalniając go w formie dostępnej dla roślin. Dostępność fosforu wspiera wzrost i rozwój drzew iglastych, poprawiając ich odporność na stresy środowiskowe oraz zdolność do wytwarzania zdrowych pędów, igieł i korzeni.

W rezultacie specjalnie wyselekcjonowane bakterie fosforowe w bi fosfor FOREST, stanowią ważny element zdrowego funkcjonowania ekosystemów leśnych, w tym lasów iglastych, poprzez ułatwienie dostępu do niezbędnych składników odżywczych dla drzew i innych roślin.

Bacillus megaterium w ilości 1x109 JTK w 1 gramie produktu.

UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Drzewa i krzewy ozdobne 1 kg/400-600 l wody/ha 1-2 razy w sezonie
Rośliny iglaste 1 kg/350-1000 l wody/ha 1-2 razy w sezonie wczesną wiosną lub jesienią

Może Cię zainteresować:

bi protect FOREST

Do upraw leśnych
Dba o zdrowotność roślin iglastych
Zobacz

SOLER Flower

Nawóz
Odżywka do roślin ozdobnych
Zobacz

SOLER Green

Nawóz
Odżywka do warzyw liściowych
Zobacz

SOLER P

Nawóz
Odżywka do ziemniaków
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram