bi versum

Poprawia stan biologiczny gleby

bi versum to preparat mikrobiologiczny, który poprawia stan biologiczny gleby, zwiększa ilość przyswajalnych form mikro i makroelementów oraz sprzyja rozwojowi korzystnej mikroflory. Produkt znacząco poprawia strukturę gleby, a także wzrost i plonowanie roślin. Preparat zawiera skoncentrowane formy niepatogennych grzybów z rodzaju Trichoderma, specjalnie wyizolowanych z żyznej gleby, które w wyniku rozkładu materii organicznej uczestniczą w poprawie jej struktury i wartości odżywczej. Bi versum szczególnie polecany jest dla roślin takich jak warzywa, drzewa i krzewy owocowe, rośliny ozdobne.
Dostępne opakowania:
100 g
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Zwiększa aktywność mikroorganizmów w glebie
Poprawia ogólną kondycję upraw oraz ogranicza występowanie chorób
Zwiększa ilość dostępnych makro i mikroelementów dla roślin
Poprawia budowę i strukturę gleby
Przyspiesza rozkład materii organicznej w glebie

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Działanie bi versum polega na wzbogaceniu życia biologicznego w glebie uprawnej, szczególnie w okolicach ryzosfery. To właśnie w niej zachodzą istotne procesy biologiczne i chemiczne, a także interakcje pomiędzy roślinami, a mikroorganizmami glebowymi. Ryzosfera to również obszar, w którym rozwijają się procesy takie jak symbioza między roślinami, a mikroorganizmami, takimi jak bakterie czy niepatogenne grzyby , które wspierają rośliny w pobieraniu składników mineralnych z gleby. Zawarte w bi versum mikroorganizmy biorą udział w poprawie struktury gleby i jej żyzności. Wspierają rośliny w prawidłowym odżywieniu oraz wpływają na zwiększenie plonowania co idzie w parze z lepszą jakością plonu. 

Dzięki preparatowi bi versum zdecydowanie poprawia się zdrowotność gleby, który naturalne ogranicza obecność patogenów. Wprowadzone mikroorganizmy do gleby konkurują z patogenami o składniki odżywcze, a ich obecność nie daje im przestrzeni do rozwoju.

Specjalnie dobrane szczepy niepatogennych grzybów z rodzaju Trichoderma, wyselekcjonowane z naturalnie żyznej gleby. Produkt bi versum to olbrzymia ilość mikroorganizmów nie mniejsza niż 7x108 spor w 1 gramie produktu.
UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze2-5 kg/250-350 l wody/ha1-2 razy w sezonie
Rośliny sadownicze5-10 kg/350-1000 l wody/ha (w zależności od uprawy)1-2 razy w sezonie
Rośliny warzywne2-5 kg/250-600 l wody/ha2-5 razy w sezonie

Produkt jest szczególnie polecany do stosowania pozbiorczego (na glebę z resztkami roślin po uprawie).

Dodatkowe informacje:

bi versum od firmy AGRARIUS to jeden z niewielu preparatów w formie sypkiej, który zawiera tak ogromną ilość mikroorganizmów w 1 gramie produktu. Jest szczególnie polecany do stosowania na glebę, która jest bogata w resztki roślinne po uprawach.

Aby wspomóc działanie preparatu bi versum należy przestrzegać zasad prawidłowego nawożenia gleby. Przede wszystkim nie należy go stosować z fungicydami. Glebie należy zapewnić odpowiednią ilość wody, ponieważ mikroorganizmy zawarte w preparacie potrzebują wilgoci do rozwoju. Należy również unikać stosowania pestycydów i herbicydów, gdyż mogą wpływać negatywnie na pożyteczne mikroorganizmy. W przypadku gleb o niskiej zawartości materii organicznej, zaleca się stosowanie preparatu wraz z kwasami humusowymi, co pozwoli na uzyskanie lepszych efektów w okresie wegetacji roślin.

Może Cię zainteresować:

SOLER S

Nawóz
Odżywka do słonecznika
Zobacz

bi azot

Preparat mikrobiologiczny
Udostępnia azot z atmosfery
Zobacz

GleboMax

Kwasy humusowe
Podnosi poziom próchnicy
Zobacz

bi słoma

Preparat mikrobiologiczny
Przyśpiesza rozkład słomy
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram