bi compost

Bakterie do kompostownika

bi compost to preparat mikrobiologiczny zawierający starannie wyselekcjonowane mikroorganizmy z rodzaju Bacillus sp., które zostały wyizolowane z gleby. Przeznaczony jest do przyspieszania procesu kompostowania materii organicznej w kompostownikach oraz na pryzmach. Działanie bakterii polega na procesie biologicznego przekształcania odpadów organicznych w substancje bogate w składniki odżywcze, które sprzyjają rozwojowi roślin oraz zwiększają zasobność gleby w makro- i mikroelementy. W wyniku tego procesu dochodzi do humifikacji, czyli przemiany organicznej materii w substancje bardziej trwałe i stabilne takie jak kwasy humusowe, aminokwasy, polisacharydy, węglowodany oraz witaminy.

Dostępne opakowania:
100 g
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Poprawa jakości kompostu
Redukcja nieprzyjemnego zapachu kompostu
Przyspieszenie rozkładu materii organicznej
Zapobieganie gniciu odpadków
Korzystny wpływ na czystość fitosanitarną kompostu

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Zastosowanie bakterii w procesie kompostowania ma istotne znaczenie ze względu na ich zdolność do przyspieszania rozkładu materii organicznej. Bakterie te aktywnie rozkładają złożone związki organiczne, skracając czas potrzebny na uzyskanie dojrzałego kompostu. Bakterie poprzez stymulację i biologiczne oddziaływanie w kompostowniku prowadzą do szybszego powstawania substancji odżywczych dla roślin. 

Wyselekcjonowane mikroorganizmy zawarte w preparacie bi compost przyspieszają proces rozkładu materii organicznej na pryzmie kompostowej, co prowadzi do szybkiego przekształcenia jej w kompost o wysokiej wartości odżywczej. W efekcie, składniki odżywcze uwalniane podczas rozkładu organicznej materii są dostępne dla roślin, co sprzyja ich zdrowemu wzrostowi i rozwojowi. Korzystanie z takiego kompostu umożliwia również zmniejszenie konieczności stosowania nawozów mineralnych w uprawach, co wpływa pozytywnie na redukcję ilości używanych chemikaliów i korzystne oddziaływanie na środowisko.

Preparat do kompostownika ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów towarzyszących rozkładowi materii organicznej. Bakterie zawarte w preparacie, zmniejszają produkcję lotnych związków organicznych, które mogłyby przyczyniać się do powstania nieprzyjemnego zapachu.

Dodatkowo mikroorganizmy obecne w bi compost odpowiadają za stabilizację azotu, przekształcając go z form aktywnych w związane, co czyni go łatwo dostępnym dla roślin. Dodatkowo, zapobiegają one gniciu materii organicznej. 

Mieszanka odpowiednio dobranych szczepów bakterii Bacillus sp.  w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK w 1 gramie produktu.

Przygotowanie roztworu roboczego: rozpuścić 20 g preparatu w 10 l ciepłej niechlorowanej wody.
Pozostawić w temperaturze pokojowej przez 20 minut i wymieszać.

  • Pierwsza aplikacja: podczas układania kompostownika lub pryzmy rozprowadzić roztwór roboczy równomiernie warstwami (przy użyciu opryskiwacza lub układarki z opryskiwaczem) w ilości 10 litrów roztworu na każdy 1 m3 kompostu.
  • Kolejne aplikacje: równomiernie podczas mieszania masy organicznej (jeśli to możliwe) nanieść 10 litrów roztworu na 1 m3 kompostu.

Dodatkowe informacje:

Rozpuszczając 20 g preparatu w 10 l ciepłej wody bez chloru, należy pozostawić go w temperaturze pokojowej przez 20 minut i dokładnie wymieszać. Istotne jest monitorowanie wilgotności przetwarzanej masy. Wilgotność kompostowanej masy powinna być utrzymana na poziomie co najmniej 60%. Jeśli wilgotność jest niższa niż 60%, należy dodatkowo nawilżyć kompost wodą. Roztwór roboczy preparatu powinien być zużyty w ciągu 24 godzin.

Może Cię zainteresować:

bi ferment

Preparat mikrobiologiczny
Dodatek do pofermentu
Zobacz

PoliSil

Nawóz
Uzupełnia niedobory krzemu
Zobacz

bi seed

Preparat mikrobiologiczny
Biologiczne zaprawianie nasion
Zobacz

SOLER C

Nawóz
Odżywka do zbóż
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram