Forest Max

Nawóz do iglaków

Specjalistyczny nawóz azotowy do stosowania w szkółkach leśnych i na plantacjach choinek, który charakteryzuje się selektywnie dobraną kombinacją azotu i mikroelementów oraz długofalowym działaniem. Azot w formie ustabilizowanej, będący dostępny dla roślin do trzech miesięcy, pełni kluczową rolę jako rezerwuar tego pierwiastka dla iglaków. W szczególności w warunkach suszy, typowych dla tego typu upraw, dostępność azotu, wspartej mikroelementami ma kluczowe znaczenie.
Dostępne opakowania:
1 L
5 L

Zalety stosowania:

Zapewnia szybki wzrost i właściwe zagęszczenie
Wspomaga przemiany fizjologiczne w roślinach iglastych
Nadaje intensywnego koloru i dba o kondycję iglaków
Zawiera stabilizowany innowacyjną metodą azot, który działa do 100 dni
Uodparnia rośliny na niekorzystne warunki środowiskowe

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

W szkółkach leśnych dochodzi do znacznego wyczerpywania składników pokarmowych – inaczej jest z lasami, gdzie część z mikroskładników powraca do gleby jako ściółka leśna. W wyniku pozyskiwania sadzonek ze szkółek tracimy znaczną ilość składników mineralnych, gdyż pozyskuje się tam całe rośliny, obejmujący zarówno korzenie, jak i część nadziemną roślin. Dodatkowo opady deszczu oraz sztuczne nawadnianie sprowadzają niektóre składniki poza obszar korzeni, co również przyczynia się do ubytku zasobów glebowych. 

Bardzo ważną rolę w roślinach iglastych i glebie odgrywa azot jako składnik białek roślinnych tworzących masę zieloną. Niedobór azotu powoduje, że igły są krótkie, a ich wybarwienie nie jest pełne. 

Forest Max to starannie dobrana kombinacja składników, która wspomaga przemiany fizjologiczne w roślinach iglastych oraz umożliwia im szybki wzrost. Nawóz do iglaków Forest Max dba o właściwe zagęszczenie, intensywny kolor igieł i odpowiednią kondycję w każdych warunkach niezależnie od klimatu i stanowiska. 

Składniki humusowe pochodzące z przetworzenia drewna, zawarte w nawozie do iglaków Forest Max, doskonale uzupełniają jego wartość jakościową i funkcjonalną. W naturalny sposób przyczyniają się do efektywnego wykorzystania składników odżywczych przez roślinę, szczególnie w przypadku gatunków rosnących wśród drzew iglastych. Po dostaniu się do gleby wraz z opryskiem, substancje te poprawiają jej strukturę i ułatwiają pobieranie składników przez korzenie roślin.

Azot ze stabilizatorem - 15% m/m, Mangan - 0,1% m/m, Sód - 2,2% m/m, Miedź - 0,01% m/m, Bor - 0,01% m/m, Cynk - 0,01% m/m, Molibden - 0,01% m/m, Kobalt - 0,001% m/m. 

Substancje humusowe pochodzące z przetworzonej ligniny - 30% m/m.

UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Szkółki leśne 2-3 l/200-400 l wody/ha 2-4 razy w sezonie
Plantacje choinek 2-3 l/200-400 l wody/ha 2-4 razy w sezonie w zależności od wieku i wysokości roślin

Może Cię zainteresować:

Forest Max

Do upraw leśnych
Nawóz do drzew iglastych
Zobacz

Naturalny Plon

Biostymulator
Regeneruje rośliny po stresach
Zobacz

bi clean HOME

Preparat mikrobiologiczny
Redukuje nieprzyjemny zapach szamba
Zobacz

bi compost

Preparat mikrobiologiczny
Poprawia jakość kompostu
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram