AlgoRytm PK

Nawóz fosforowo-potasowy

AlgoRytm PK to płynny nawóz o wysokiej zawartości fosforu i potasu, stworzony specjalnie do dolistnego dokarmiania roślin. Ten wyjątkowy nawóz fosforowo-potasowy jest nie tylko efektywny, ale także wysoce skuteczny dzięki swojej formule wzbogaconej ekstraktem z alg morskich. Ekstrakt ten aktywuje procesy życiowe i regeneracyjne w roślinach, dodając im witalności i poprawiając ogólny stan zdrowia. Dzięki AlgoRytm PK rośliny są silniejsze i zdrowsze, co przekłada się na lepszy wzrost i obfitość plonów.
Dostępne opakowania:
1 L
5 L
20 L
1000 L

Zalety stosowania:

Szybko uzupełnia w roślinach niedobory fosforu i potasu
Zapewnia natychmiastową regenerację i korzystnie wpływa na zdrowotność roślin narażonych na niekorzystne warunki
Uodparnia rośliny na stresy biotyczne i abiotyczne
Dzięki technologii QM6™ łatwo wspiera odżywianie roślin w czasie wegetacji
Zapewnia wysoki plon o doskonałej jakości

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Skuteczny nawóz fosforowo-potasowy AlgoRytm PK uzupełnia w roślinach niedobory potasu i fosforu – podstawowych składników pokarmowych, które są kluczowe w procesie wegetacji roślin. Preparat sprawdzi się w uprawach nastawionych na maksymalizację plonu w sposób korzystny dla gleby i całego środowiska naturalnego.

Potas (K) warunkuje prawidłowy wzrost roślin, szczególnie gdy rośliny borykają się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Potas zwiększa odporność roślin na stres, a szczególnie na takie warunki jak niedobory wody, przemarzanie czy wyleganie uprawy. Bez odpowiedniej podaży potasu nie można oczekiwać wysokiej wartości użytkowej plonu, w tym prawidłowego wybarwienia roślin, ich satysfakcjonującego zapachu i walorów smakowych. Potas jest niezbędny dla zagwarantowania właściwego metabolizmu azotu w roślinach. Brak tego składnika mineralnego szybko odbija się nie tylko na wyglądzie roślin, ale też na ostatecznym potencjale plonotwórczym całej uprawy.

Fosfor (P) z kolei jest kluczowy dla roślin w momencie tworzenia się ich organów generatywnych – w fazie kwitnienia oraz zawiązywania owoców i nasion. Właściwa podaż fosforu warunkuje zdrowy wzrost, prawidłowy rozwój i obfite plonowanie. Fosfor pozwala roślinie regulować gospodarkę wodną i transportować do wszystkich tkanek odpowiednio dużą ilość składników odżywczych. Ten minerał warunkuje syntezę węglowodanów, białek i kwasów nukleinowych w roślinach, determinując ich zdrowotność i powodzenie uprawy.

Specjalistyczny nawóz fosforowo-potasowy AlgoRytm PK zawiera dodatek alg morskich Ascophyllum nodosum, które efektywnie wspierają rośliny narażone na silny stres. Ekstrakt z alg stymuluje rośliny do wzrostu w sposób bardzo skuteczny, a przy tym całkowicie naturalny. Brunatnice Ascophyllum nodosum występujące w północnym Oceanie Atlantyckim zawierają dużo aminokwasów, fitohormonów oraz makro- i mikroskładników zasilających uprawę.

Zastosowanie nowoczesnej technologii QM6TM w trakcie produkcji nawozu fosforowo-potasowego AlgoRytm PK umożliwiło zwiększenie szybkości przyswajania składników mineralnych i ich maksymalne wykorzystanie. Technologia QM6TM stymuluje rośliny do przyswajania substancji odżywczych z nawozu i z podłoża, w którym rosną. Zastosowanie odżywki AlgoRytm PK sprawia, że rośliny stają się silne, odporniejsze na stres, odżywione i mają potencjał do wytworzenia wysokiego plonu o spodziewanej jakości.

Fosfor 13% (m/m), potas 17,5% (m/m), ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum

UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze, sadownicze, warzywne2-3 l/200-400 l wody/ha2-4 razy w sezonie

Dodatkowe informacje:

Ten wysoce specjalistyczny preparat został opracowany z myślą o potrzebach użytkowników profesjonalnych, szczególnie w gospodarstwach prowadzących uprawę w nowoczesny sposób z poszanowaniem gleby i środowiska.

Może Cię zainteresować:

bi lupin

Szczepionka do bobowatych
Do zaprawiania łubinu
Zobacz

SOLER Brown

Nawóz
Odżywka do warzyw korzeniowych
Zobacz

nanogro aqua FOREST

Do upraw leśnych
Stymulator wzrostu roślin iglastych
Zobacz

bi system24

Preparat mikrobiologiczny
Z dodatkiem unikalnego szczepu drożdży
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram