AlgoRytm PK

Nawóz fosforowo-potasowy

AlgoRytm PK to płynny nawóz o wysokiej zawartości fosforu i potasu, stworzony specjalnie do dolistnego dokarmiania roślin. Ten wyjątkowy nawóz fosforowo-potasowy jest nie tylko efektywny, ale także wysoce skuteczny dzięki swojej formule wzbogaconej ekstraktem z alg morskich. Ekstrakt ten aktywuje procesy życiowe i regeneracyjne w roślinach, dodając im witalności i poprawiając ogólny stan zdrowia. Dzięki AlgoRytm PK rośliny są silniejsze i zdrowsze, co przekłada się na lepszy wzrost i obfitość plonów.
Dostępne opakowania:
1 L
5 L
20 L
1000 L

Zalety stosowania:

Szybko uzupełnia w roślinach niedobory fosforu i potasu
Zapewnia natychmiastową regenerację i korzystnie wpływa na zdrowotność roślin narażonych na niekorzystne warunki
Uodparnia rośliny na stresy biotyczne i abiotyczne
Dzięki technologii QM6™ łatwo wspiera odżywianie roślin w czasie wegetacji
Zapewnia wysoki plon o doskonałej jakości

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Skuteczny nawóz fosforowo-potasowy AlgoRytm PK uzupełnia w roślinach niedobory potasu i fosforu – podstawowych składników pokarmowych, które są kluczowe w procesie wegetacji roślin. Preparat sprawdzi się w uprawach nastawionych na maksymalizację plonu w sposób korzystny dla gleby i całego środowiska naturalnego.

Potas (K) warunkuje prawidłowy wzrost roślin, szczególnie gdy rośliny borykają się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Potas zwiększa odporność roślin na stres, a szczególnie na takie warunki jak niedobory wody, przemarzanie czy wyleganie uprawy. Bez odpowiedniej podaży potasu nie można oczekiwać wysokiej wartości użytkowej plonu, w tym prawidłowego wybarwienia roślin, ich satysfakcjonującego zapachu i walorów smakowych. Potas jest niezbędny dla zagwarantowania właściwego metabolizmu azotu w roślinach. Brak tego składnika mineralnego szybko odbija się nie tylko na wyglądzie roślin, ale też na ostatecznym potencjale plonotwórczym całej uprawy.

Fosfor (P) z kolei jest kluczowy dla roślin w momencie tworzenia się ich organów generatywnych – w fazie kwitnienia oraz zawiązywania owoców i nasion. Właściwa podaż fosforu warunkuje zdrowy wzrost, prawidłowy rozwój i obfite plonowanie. Fosfor pozwala roślinie regulować gospodarkę wodną i transportować do wszystkich tkanek odpowiednio dużą ilość składników odżywczych. Ten minerał warunkuje syntezę węglowodanów, białek i kwasów nukleinowych w roślinach, determinując ich zdrowotność i powodzenie uprawy.

Specjalistyczny nawóz fosforowo-potasowy AlgoRytm PK zawiera dodatek alg morskich Ascophyllum nodosum, które efektywnie wspierają rośliny narażone na silny stres. Ekstrakt z alg stymuluje rośliny do wzrostu w sposób bardzo skuteczny, a przy tym całkowicie naturalny. Brunatnice Ascophyllum nodosum występujące w północnym Oceanie Atlantyckim zawierają dużo aminokwasów, fitohormonów oraz makro- i mikroskładników zasilających uprawę.

Zastosowanie nowoczesnej technologii QM6 w trakcie produkcji nawozu fosforowo-potasowego AlgoRytm PK umożliwiło zwiększenie szybkości przyswajania składników mineralnych i ich maksymalne wykorzystanie. Technologia QM6 stymuluje rośliny do przyswajania substancji odżywczych z nawozu i z podłoża, w którym rosną. Zastosowanie odżywki AlgoRytm PK sprawia, że rośliny stają się silne, odporniejsze na stres, odżywione i mają potencjał do wytworzenia wysokiego plonu o spodziewanej jakości.

Fosfor 13% (m/m), potas 17,5% (m/m), ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum

UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze, sadownicze, warzywne2-3 l/200-400 l wody/ha2-4 razy w sezonie

Dodatkowe informacje:

Ten wysoce specjalistyczny preparat został opracowany z myślą o potrzebach użytkowników profesjonalnych, szczególnie w gospodarstwach prowadzących uprawę w nowoczesny sposób z poszanowaniem gleby i środowiska.

Może Cię zainteresować:

bi terra

Preparat mikrobiologiczny
Przeciwdziała szkodnikom glebowym
Zobacz

bi versum

Preparat mikrobiologiczny
Zwiększa aktywność mikroorganizmów w glebie
Zobacz

bi bean

Szczepionka do bobowatych
Do zaprawiania fasoli
Zobacz

SOLER P

Nawóz
Odżywka do ziemniaków
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram