SOLER S

Nawóz do słonecznika

SOLER S to zawiesinowy nawóz do słonecznika wyposażony w mikroelementy, przeznaczony do dolistnego dokarmiania upraw. Nawóz ten charakteryzuje się natychmiastowym dostarczaniem roślinom słonecznika składników odżywczych w postaci mikroelementów w proporcjach odpowiadających konkretnym wymaganiom pokarmowym tej rośliny . W nawozach SOLER zastosowano dwie innowacyjne formuły QM6™ oraz SILEVEL™ . Technologia QM6™ determinuje zwiększone pobieranie składników nawozowych, szybszy wzrost i lepsze plonowanie roślin. Technologia SILEVEL™ zatrzymuje składniki nawozowe na roślinie umożliwiając stabilne i długotrwałe pobieranie ich.
Dostępne opakowania:
250 ml
1 L
5 L

Zalety stosowania:

Uzupełnia niedobór mikroelementów w uprawie słonecznika
Konsystencja żelowa sprawia, że nawóz do słonecznika jest prawie całkowicie wchłaniany przez rośliny
Odpowiednio wysoka zawartość siarki i miedzi systemicznej dba odżywienie i fitosanitarność uprawy
Pobudza słonecznik do większego wzrostu i wydania wysoko jakościowych ziaren
Łatwy w przygotowaniu i dozowaniu w uprawie słonecznika

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Niedobory mikroelementów w uprawie słonecznika na początku nie są jednoznaczne i zobaczymy ich gołym okiem. Z mikroelementów dla słonecznika bardzo ważny jest bor i molibden, których niedobory mogą wystąpić przede wszystkim na glebach lżejszych jak i zbytnio zbitych. Specjalnie skomponowany nawóz do słonecznika SOLER S jest odpowiedzią na niedobory mikroelementów w uprawie słonecznika. Odpowiednia dawka Boru (B) i Molibdenu (Mo) w nawozie do słonecznika zapobiegają zaburzeniom rozwoju stożków wzrostu, pozwalają uformować bujne kwiatostany oraz zwiększają wydajność i ilość plonu słonecznika. Inne mikroelementy w nawozie do słonecznika SOLER S jak Miedź (Cu), Mangan (Mn), Cynk (Zn) oraz Siarka (SO3) są równie kluczowe dla uprawy słonecznika – dbają o efektywność wykorzystania azotu, stymulują system korzeniowy roślin i podnoszą fitosanitarność uprawy. 

Dzięki zastosowaniu technologii SILEVEL™, hydrożele oparte na krzemie tworzą specjalne przestrzenie, gdzie zatrzymywane są składniki odżywcze. Po kontakcie z rośliną, te substancje odżywcze są stopniowo uwalniane, co skutecznie wydłuża ich dostępność dla roślin. Nawóz SOLER S dla słonecznika posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu jest odporny na zbyt szybkie wysychanie. To sprawia, że łatwo pęcznieje, umożliwiając mu długotrwałe przyleganie do rośliny nawet podczas opadów, co gwarantuje skuteczne odżywienie słonecznika. jest bezpieczny w użyciu, zapobiega poparzeniom liści.

Dodatkowo, produkt został usprawniony przez mechanizm stymulujący QM6™, który aktywuje naturalne mechanizmy obronne roślin. Ten system wzmacnia zdolność roślin do zatrzymywania wody i substancji aktywnych z nawozu do słonecznika SOLER S. W rezultacie tego kompleksowego procesu możemy oczekiwać obfitych i wysokiej jakości plonów. 

Nawóz SOLER S, opracowany specjalnie dla uprawy słonecznika, charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, będąc preparatem bezchlorkowym. Składniki zawarte w produkcie posiadają właściwości dezynfekujące dla używanych urządzeń do opryskiwania oraz pełnią rolę fungicydu dla roślin, co pomaga w ograniczeniu rozwoju chorobotwórczych patogenów. Dzięki swojej żelowej konsystencji, nawóz ten może być przechowywany przez długi czas, zachowując pełną skuteczność i jakość. Dodatkowo, dedykowany słonecznikowi preparat łatwo się miesza, co sprawia, że jest wygodny i praktyczny w użyciu.

Bor (B) – 0,40% (w/w), Miedź (Cu) – 1,50% (w/w), Mangan (Mn) – 4,00% (w/w), Molibden (Mo) – 0,5% (w/w), Cynk (Zn) – 3,00% (w/w), Siarka (SO3) – 11,70% (w/w).

FAZA ROZWOJOWA DAWKA ILOŚĆ CIECZY UŻYTKOWEJ
Faza 2-4 liści (BBCH 10-17) 1,0 l /ha 300-1000 l
Faza wiązania kwiatostanu (BBCH 18-39) 1,0 l /ha 300-1000 l

Może Cię zainteresować:

bi azot

Preparat mikrobiologiczny
Udostępnia azot z atmosfery
Zobacz

bi soya

Szczepionka do bobowatych
Do zaprawiania soi
Zobacz

Calory

Nawóz wapniowy
Dostarcza łatwo przyswajalnego wapnia
Zobacz

Naturalny Plon

Biostymulator
Regeneruje rośliny po stresach
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram