GleboMax

Kwasy humusowe

GleboMax to preparat w postaci płynnej, w którego skład wchodzą kwasy humusowe oraz niewielkie ilości minerałów. Regularnie stosowany zapewnia poprawę struktury gleby oraz odpowiedni poziom wilgotności i odżywienia. Zwiększa także ilość próchnicy w glebie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii MAT (Micro Absorption Technology) środek działa niemal natychmiast po aplikacji, wnikając w głąb gleby i pełniąc rolę swoistego spoiwa dla składników mineralnych.
Dostępne opakowania:
250 ml
10 L
20 L
200 L
1000 L

Zalety stosowania:

Poprawia zdolność gleby do zatrzymywania składników odżywczych i poprawia jej właściwości sorpcyjne
Kwasy humusowe, sklejają cząsteczki elementarne gleby w większe agregaty
Udostępnia roślinom niezbędnych składników pokarmowych, zapobiegając wypłukiwaniu pierwiastków z gleby
Szybko wnika do gleby i efektywnie działa zapewniając jej odpowiednie uwilgocenie
Przyspiesza budowanie próchnicy w glebie i poprawia jej stan biologiczny

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

GleboMax to preparat, którego skład opiera się na organicznych związkach, takich jak kwasy humusowe przypominające swoimi właściwościami „hydrożele”. Umożliwiają gromadzenie wody deszczowej w strukturze gleby i zapewniają jej podaż w odpowiednich momentach, np. podczas okresów suszy. Kwasy huminowe i fulwowe mają zdolność do przechowywania i udostępniania roślinom nawet dwanaście razy więcej składników odżywczych niż mineralna część gleby. Co więcej, kwasy humusowe potrafią zatrzymać znacznie większą ilość wody niż wynosi ich własna masa. Kwasy humusowe mają zdolność do buforowania pH gleby. Oznacza to, że mogą pomagać w utrzymaniu optymalnego zakresu pH dla roślin, co jest istotne dla ich zdrowego wzrostu. 

Kwasy humusowe działają wielokierunkowo, wpływając na wzrost upraw, kiełkowanie nasion oraz rozwój młodych roślin i korzeni. Nie tylko zwiększają wchłanianie składników odżywczych przez rośliny, ale także wzmacniają ich odporność na niekorzystne czynniki środowiskowe. Kwasy humusowe, zawarte w preparacie GleboMax, wspomagają rozwój korzystnej mikroflory glebowej, co przyczynia się do szybkiego rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za żyzność i zdrowotność gleby. 

Kwasy humusowe powinny być rozpylane na glebę. Termin oprysku przypada na ok. 2-3 tygodnie przed planowanym wysiewem lub sadzeniem roślin. Najlepsze efekty działania preparatu uzyskuje się przy równomiernym oprysku gleb i delikatnym wymieszaniu z nią na głębokości do 15 cm.

Substancje organiczne, kwasy humusowe (huminowe i fulwowe), śladowe ilości azotu, potasu i siarki.

DAWKOWANIE STOSOWANIE
10 l/200-300 l wody/ha
(20 l przy glebach bardzo lekkich)
W formie oprysku na glebę, około 2-3 tygodnie przed planowanym siewem lub sadzeniem roślin.
Aplikować na powierzchnię gruntu i wymieszać płytko (do 15 cm) z glebą.

Dodatkowe informacje:

Preparat GleboMax został wprowadzony do obrotu na podstawie rejestracji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr: G-1197/22.

Może Cię zainteresować:

STOP DROP FLOWER

Dla sadownictwa
Przeciw przedwczesnemu opadaniu kwiatów
Zobacz

bi fosfor FOREST

Do upraw leśnych
Udostępnia fosfor roślinom iglastym
Zobacz

AlgoRytm PK

Nawóz
Uzupełnia niedobory fosforu i potasu
Zobacz

Naturalny Plon

Biostymulator
Regeneruje rośliny po stresach
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram