SOLER C

Odżywka na zboże

Nowoczesny i wydajny nawóz mikroelementowy SOLER C w postaci żelowej, został stworzony jako dedykowana odżywka na zboże. Nawóz dolistny na zboża SOLER C charakteryzuje się wysoką zawartością miedzi systemicznej i siarki. Składniki mikroelementowe obecne w preparacie korzystnie wpływają na uprawy zbóż, działając wzmacniająco, prozdrowotnie, dezynfekująco oraz stymulująco. Siarka i łatwo przyswajalna miedź systemiczna wspierają odporność roślin na infekcje grzybowe, a zastosowane zaawansowane technologie SILEVEL™ i QM6™ znacząco podnoszą skuteczność odżywki na zboże SOLER C.

Pobierz świadectwo kwalifikacji ECO
Dostępne opakowania:
1 L
5 L
20 L

Zalety stosowania:

Dokarmia mikroelementami uprawy zbożowe
Prawie całkowicie wchłania się przez rośliny dzięki formie żelowej
Zawartość siarki i miedzi systemicznej właściwie odżywia zboża i wpływa na fitosanitarność uprawy
Aktywnie pobudza zboże do wzrostu i plonowania
Łatwy w przygotowaniu i dozowaniu na uprawę

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Mikroelementy zawarte w odżywce na zboże SOLER C, takie jak miedź (Cu), mangan (Mn) i cynk (Zn) są kluczowe dla upraw zbożowych, które są szczególnie wrażliwe na braki tych składników. Efektywność wykorzystania azotu jako głównego budulca wpływającego na plony, zwiększy się, jeśli uwzględni się potrzeby zbóż w mikroelementy podczas nawożenia dolistnego. Zboża takie jak pszenica, jęczmień, owies i żyto są podatne na braki miedzi systemicznej, która odgrywa kluczową rolę w optymalnym pobieraniu azotu mineralnego i stymulacji wzrostu krzewienia roślin. 

Dzięki technologii SILEVEL™, hydrożele oparte na krzemie w nawozie dolistnym SOLER C tworzą swoiste „kieszenie” lub przestrzenie, w których zatrzymywane są składniki odżywcze. Kiedy te hydrożele wejdą w kontakt z rośliną, uwalnianie składników odżywczych zachodzi stopniowo i efektywnie, co wydłuża czas, przez który rośliny mogą z nich korzystać. Właściwości higroskopijne dolistnej odżwyki na zboża SOLER C sprawiają, że jest on odporny na wysychanie i szybko przyciąga wilgoć, co pozwala mu pozostawać na roślinie nawet podczas pory deszczowej, zapewniając skuteczne działanie odżywki na zboże. 

Ponadto, preparat został wzbogacony o mechanizm stymulujący QM6™, który aktywuje naturalne mechanizmy obronne rośliny. Ten system powoduje, że roślina jest lepiej przygotowana do magazynowania wody i składników odżywczych zawartych w odżywce na zboża SOLER C. W rezultacie tego kompleksowego procesu można osiągnąć obfite plony o wysokiej jakości.

Bor (B) – 0,10% (w/w), Miedź (Cu) – 2,50% (w/w), Mangan (Mn) – 4,00% (w/w), Molibden (Mo) – 0,02% (w/w), Cynk (Zn) – 3,50% (w/w), Siarka (SO3) – 13,50% (w/w).

ZBOŻA OZIME FAZA ROZWOJOWA DAWKA ILOŚĆ CIECZY UŻYTKOWEJ
Rozwój liści - krzewienie (BBCH 13-19) 1,0 l/ha 200-500 l
Ruszanie wegetacji (BBCH 29-32) 1,0 l/ha 200-500 l
Strzelanie w źdźbło (BBCH 30-49) 1,0 l/ha 200-500 l
ZBOŻA JARE FAZA ROZWOJOWA DAWKA ILOŚĆ CIECZY UŻYTKOWEJ
Rozwój liści - krzewienie (BBCH 13-32) 1,0 l/ha 200-500 l
Strzelanie w źdźbło (BBCH 30-49) 1,0 l/ha 200-500 l

Dodatkowe informacje:

Odżywka na zboża SOLER C ma długi termin przydatności do użycia i nawet po wielomiesięcznym przechowywaniu nie traci swoich wartości użytkowych. Dostępność opakowań o różnej pojemności umożliwia zaopatrzenie się w potrzebną ilość preparatu na dany sezon i optymalizację kosztów nawożenia.

Może Cię zainteresować:

bi soya

Szczepionka do bobowatych
Do zaprawiania soi
Zobacz

bi system24

Preparat mikrobiologiczny
Z dodatkiem unikalnego szczepu drożdży
Zobacz

POWERCOP

Nawóz
Wspiera ukorzenianie roślin
Zobacz

SOLER R

Nawóz
Odżywka do rzepaku
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram