bi clean

Bakterie zmniejszające zapach odchodów zwierzęcych

Preparat mikrobiologiczny bi clean to specjalnie dobrane, niepatogenne dla zwierząt mikroorganizmy w formie sypkiej, odporne na działanie kwasu moczowego i związków chemicznych, które powstają w odchodach zwierzęcych. Produkt stosowany jako dodatek do obornika, gnojowicy likwiduje jego nieprzyjemny zapach oraz zmniejsza tworzenie się amoniaku i siarkowodoru w chlewniach, kurnikach, stajniach i oborach.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Eliminuje nieprzyjemny zapach obornika i gnojowicy
Przyspiesza proces rozkładu materii organicznej
Efektywnie poprawia jakość obornika
Redukuje ilość wydzielanych ścieków
Pozytywnie wpływa na redukcję zanieczyszczeń środowiskowych

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Obornik i gnojowica stanowią cenny materiał organiczny i jest powszechnie wykorzystywany jako naturalny nawóz. Stosowanie ich przynosi wiele korzyści jak np. poprawa struktury gleby, stymulacja mikroorganizmów glebowych oraz dostarczenie ważnych składników odżywczych. Niestety wraz z powstawaniem obornika i gnojowicy, powstają również nieprzyjemne zapachy, które często wpływają na skażenie środowiska. 

By zmniejszyć to ryzyko powstał preparat mikrobiologiczny bi clean, który jest odpowiedzią na nieprzyjemny zapach obornika i gnojowicy oraz poprawa ich jakości i wydajności. Zastosowane w produkcie szczepy bakterii Bacillus sp.  w połączeniu z obornikiem lub gnojowicą, skutkują redukcją nieprzyjemnych zapachów w otoczeniu kompleksu hodowlanego, w tym podczas aplikacji nawozów naturalnych na polach uprawnych. Bakterie bezpośrednio wpływają na procesy przemiany odchodów, ograniczając powstawanie amoniaku i siarkowodoru w gospodarstwach o profilu hodowli zwierzęcej. Systematyczne stosowanie bi clean eliminuje lepki osad denny w obiektach z bezściółkową hodowlą zwierząt. Działając zapobiegawczo wobec osadów, bi clean korzystnie wpływa na wydłużenie trwałości urządzeń i zmniejszenie konieczności konserwacji systemów kanalizacyjnych. 

Stosowanie preparatu bi clean zapobiega nadmiernemu rozcieńczaniu cieczy podczas zmywania obornika z wanien i kanałów. Odchody stają się wtedy mniej lepkie i łatwiej dają się usunąć, co skutkuje zmniejszeniem wydajności ścieków zwierzęcych z kompleksu i poprawia ich parametry fizykochemiczne. Dodatkowo zastosowanie bi clean skraca czas dojrzewania obornika poprzez intensywne oddziaływanie specjalnie wyselekcjonowanych bakterii. Te bakterie odpowiadają za przemiany azotu, fosforu i przyspieszają rozkład zawartej w oborniku i gnojowicy  masy organicznej, przekształcając ją doskonały jakościowo nawóz. Jedną z ostatnich zalet stosowania bi clan jest zmniejszenie negatywnego wpływu kompleksów hodowlanych na atmosferę co znacząco zmniejsza skażenie środowiska.

Specjalnie dobrana mieszanka szczepów bakterii Bacillus sp. w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK w jednym gramie produktu.

Ważne jest monitorowanie wilgotności traktowanej masy, która musi wynosić co najmniej 60%, jeśli jest ona mniejsza należy dodatkowo zwilżyć wodą.
Rozpuścić 20 g preparatu w 10 l ciepłej niechlorowanej wody. Pozostawić w temperaturze pokojowej przez 20 minut i mieszać.

  • Wstępne zastosowanie: nakładać równomiernie (za pomocą opryskiwacza lub systemu rozpylającego, jeśli występuje) roztwór roboczy preparatu i dawkować w ilości 10 l roztworu na 1 m3 obornika;
  • Ponowne stosowanie: co 14 dni po rozpoczęciu pracy systemu: 10 l roztworu roboczego (20 g preparatu) na każdy 1 m3 obornika;

Dodatkowe informacje:

Jest to jedyny preparat na rynku w formie sypkiej (proszku) zawierający tak ogromną ilość bakterii w 1 gramie.

Może Cię zainteresować:

Forest Max

Do upraw leśnych
Nawóz do drzew iglastych
Zobacz

bi calc+

Nawóz wapniowy
Granulowany aktywator gleby
Zobacz

bi root

Preparat mikrobiologiczny
Wspomaga ochronę przed szkodnikami
Zobacz

bi clean HOME

Preparat mikrobiologiczny
Redukuje nieprzyjemny zapach szamba
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram