bi clean

Bakterie zmniejszające zapach odchodów zwierzęcych

Preparat mikrobiologiczny bi clean to specjalnie dobrane, niepatogenne dla zwierząt mikroorganizmy w formie sypkiej, odporne na działanie kwasu moczowego i związków chemicznych, które powstają w odchodach zwierzęcych. Produkt stosowany jako dodatek do obornika, gnojowicy likwiduje jego nieprzyjemny zapach oraz zmniejsza tworzenie się amoniaku i siarkowodoru w chlewniach, kurnikach, stajniach i oborach.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Eliminuje nieprzyjemny zapach obornika i gnojowicy
Przyspiesza proces rozkładu materii organicznej
Efektywnie poprawia jakość obornika
Redukuje ilość wydzielanych ścieków
Pozytywnie wpływa na redukcję zanieczyszczeń środowiskowych

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Obornik i gnojowica stanowią cenny materiał organiczny i jest powszechnie wykorzystywany jako naturalny nawóz. Stosowanie ich przynosi wiele korzyści jak np. poprawa struktury gleby, stymulacja mikroorganizmów glebowych oraz dostarczenie ważnych składników odżywczych. Niestety wraz z powstawaniem obornika i gnojowicy, powstają również nieprzyjemne zapachy, które często wpływają na skażenie środowiska. 

By zmniejszyć to ryzyko powstał preparat mikrobiologiczny bi clean, który jest odpowiedzią na nieprzyjemny zapach obornika i gnojowicy oraz poprawa ich jakości i wydajności. Zastosowane w produkcie szczepy bakterii Bacillus sp.  w połączeniu z obornikiem lub gnojowicą, skutkują redukcją nieprzyjemnych zapachów w otoczeniu kompleksu hodowlanego, w tym podczas aplikacji nawozów naturalnych na polach uprawnych. Bakterie bezpośrednio wpływają na procesy przemiany odchodów, ograniczając powstawanie amoniaku i siarkowodoru w gospodarstwach o profilu hodowli zwierzęcej. Systematyczne stosowanie bi clean eliminuje lepki osad denny w obiektach z bezściółkową hodowlą zwierząt. Działając zapobiegawczo wobec osadów, bi clean korzystnie wpływa na wydłużenie trwałości urządzeń i zmniejszenie konieczności konserwacji systemów kanalizacyjnych. 

Stosowanie preparatu bi clean zapobiega nadmiernemu rozcieńczaniu cieczy podczas zmywania obornika z wanien i kanałów. Odchody stają się wtedy mniej lepkie i łatwiej dają się usunąć, co skutkuje zmniejszeniem wydajności ścieków zwierzęcych z kompleksu i poprawia ich parametry fizykochemiczne. Dodatkowo zastosowanie bi clean skraca czas dojrzewania obornika poprzez intensywne oddziaływanie specjalnie wyselekcjonowanych bakterii. Te bakterie odpowiadają za przemiany azotu, fosforu i przyspieszają rozkład zawartej w oborniku i gnojowicy  masy organicznej, przekształcając ją doskonały jakościowo nawóz. Jedną z ostatnich zalet stosowania bi clan jest zmniejszenie negatywnego wpływu kompleksów hodowlanych na atmosferę co znacząco zmniejsza skażenie środowiska.

Specjalnie dobrana mieszanka szczepów bakterii Bacillus sp. w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK w jednym gramie produktu.

Ważne jest monitorowanie wilgotności traktowanej masy, która musi wynosić co najmniej 60%, jeśli jest ona mniejsza należy dodatkowo zwilżyć wodą.
Rozpuścić 20 g preparatu w 10 l ciepłej niechlorowanej wody. Pozostawić w temperaturze pokojowej przez 20 minut i mieszać.

  • Wstępne zastosowanie: nakładać równomiernie (za pomocą opryskiwacza lub systemu rozpylającego, jeśli występuje) roztwór roboczy preparatu i dawkować w ilości 10 l roztworu na 1 m3 obornika;
  • Ponowne stosowanie: co 14 dni po rozpoczęciu pracy systemu: 10 l roztworu roboczego (20 g preparatu) na każdy 1 m3 obornika;

Dodatkowe informacje:

Jest to jedyny preparat na rynku w formie sypkiej (proszku) zawierający tak ogromną ilość bakterii w 1 gramie.

Może Cię zainteresować:

bi słoma

Preparat mikrobiologiczny
Przyśpiesza rozkład słomy
Zobacz

SOLER Forest

Do upraw leśnych
Odżywka do iglaków
Zobacz

SOLER Brown

Nawóz
Odżywka do warzyw korzeniowych
Zobacz

bi ferment

Preparat mikrobiologiczny
Dodatek do pofermentu
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram