bi root

Biologiczne zwalczanie szkodników

Bakteryjny preparat bi root to doglebowy środek bazujący na wyselekcjonowanych mikroorganizmach naturalnie bytujących w glebie. Bi root wspomaga ochronę przed szkodnikami i zwiększa zdrowotność roślin. Ten wysoce skuteczny produkt z bakteriami z rodzaju Bacillus ułatwia biologiczne zwalczanie szkodników w różnych typach upraw, ogranicza uszkodzenia roślin powstałe w wyniku ataku szkodników i wspomaga zdrowotność roślin.
Dostępne opakowania:
100 g
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Zwiększa populację pożytecznych mikroorganizmów w obrębie korzeni roślin uprawnych
Ogranicza liczbę szkodników poprzez stwarzanie im niekorzystnego środowiska do bytowania
Przyspiesza rozkład materii organicznej będącej naturalnym środowiskiem bytowania szkodników
Stymuluje wzrost i rozwój roślin, a także regeneruje je po uszkodzeniach
Naturalnie ogranicza występowanie patogenów, przez co wpływa pozytywnie na zdrowotność upraw oraz wysokość i jakość plonów

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Specjalistyczny doglebowy preparat bakteryjny bi root zawiera starannie wyselekcjonowane bakterie Bacillus, które przyczyniają się do tworzenia korzystnych warunków do rozwoju roślin i jednocześnie niekorzystnego środowiska dla szkodników niszczących korzenie (poprzez wytwarzanie różnego rodzaju metabolitów). Preparat bi root umożliwia skuteczne i naturalne ograniczanie szkodników w różnych rodzajach upraw, zarówno rolnych, jak i sadowniczych oraz warzywniczych. Ten mikrobiologiczny środek w bezpieczny sposób ogranicza uszkodzenia roślin uprawnych na skutek działania szkodników glebowych i zapobiega powiększaniu się ich populacji. Bi root zmienia środowisko, w którym naturalnie bytują i zimują szkodniki oraz przyspiesza rozkład i mineralizację materii organicznej, co przekłada się zarówno na zapobieganie szkodnikom w glebie, jak i lepszy rozwój roślin.

Doglebowy preparat bi root zawiera mikroorganizmy kolonizujące glebę w pobliżu korzeni, szyjek korzeniowych i łodyga, jednocześnie ułatwiające roślinom czerpanie składników pokarmowych zawartych w ziemi. Po użyciu preparatu system korzeniowy może rozwijać się w prawidłowy sposób, a to dodatnio wpływa na zdrowotność roślin oraz ich odporność, szczególnie na stresowe warunki takie jak niedobór wody czy wahania temperatury w kluczowych etapach wzrostu.

Szczepy bakterii Bacillus sp. wydzielają naturalne substancje, w tym witaminy oraz kwasy organiczne niezbędne do wzrostu i plonowania uprawy. Składniki wydzielane przez te bakterie zniechęcają szkodniki glebowe do atakowania roślin, a tym samym zwiększają zdolność roślin do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Bakterie Bacillus sp. wspomagają proces ukorzeniania się roślin i warunkują poprawny wzrost brył korzeniowych. Zastosowanie preparatu bi root pozwala w naturalny sposób ograniczać występowanie szkodników glebowych, które żerują na korzeniach, łodygach oraz szyjkach korzeniowych. Środek skutecznie ogranicza populacje larw wgryzek, owocówek, śmietek, zwójek, stonki, pchełek, słodyszków, gąsienic omacnicy, bielinka, mszyc, wciornastków, a także innych szkodników.

Sypki preparat bi root to jedyny dostępny na polskim rynku środek zawierający tak dużą ilość bakterii w 1 gramie. Bi root umożliwia bezpieczne ograniczanie ilości szkodników bez konieczności zachowania okresu karencji, co jest szczególnie ważne w uprawach ogrodniczych. Zbiór roślin wspomaganych bi root można przeprowadzić nawet tego samego lub następnego dnia, gdyż środek nie zawiera żadnych substancji o negatywnym wpływie na organizm ludzki czy środowisko.

Specjalnie wyselekcjonowane i dobrane szczepy bakterii Bacillus sp. w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK w 1 gramie produktu.
UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze1 kg/250-350 l wody/ha2-3 razy w sezonie
Rośliny warzywne i sadownicze2 kg/300-500 l wody/ha2-5 razy w sezonie
Podlewanie rozsady warzyw oraz moczenie sadzonek25 g/10 l wody

Dodatkowe informacje:

Preparat bi root jest przeznaczony do rozpuszczania w wodzie. Środek najlepiej stosować z kwasami humusowymi, które potęgują jego działanie. Produktu nie należy używać z fungicydami.

Może Cię zainteresować:

nanogro aqua FOREST

Do upraw leśnych
Stymulator wzrostu roślin iglastych
Zobacz

bi terra

Preparat mikrobiologiczny
Przeciwdziała szkodnikom glebowym
Zobacz

bi compost

Preparat mikrobiologiczny
Poprawia jakość kompostu
Zobacz

bi safe

Preparat mikrobiologiczny
Poprawia stan biologiczny gleby
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram