SOLER L

Nawóz do soi i roślin bobowatych

Wysoce skuteczny i innowacyjny nawóz do soi i roślin bobowatych SOLER L to mikroelementowy preparat opracowany zgodnie z potrzebami uprawowymi roślin bobowatych i soi. Produkt w łatwej do stosowania, żelowej formie cechuje się wysoką zawartością miedzi systemicznej i siarki co wpływa na fitosanitarność uprawy oraz gwarantuje prawidłowe odżywienie roślin, skutecznie pobudzając ich wzrost i zwiększając plonowanie. Dwie zaawansowane technologie SILEVEL™ i QM6™ pozwalają na skuteczniejsze przyswajanie składników odżywczych i pobudzenie mechanizmów obronnych w krytycznych momentach uprawy.
Dostępne opakowania:
1 L
5 L
20 L

Zalety stosowania:

Szybko uzupełnia niedobory mikroelementów w roślinach
Żelowa konsystencja umożliwia łatwe i całkowite wchłanianie do roślin
Wysoka zawartość siarki i miedzi systemicznej gwarantuje prawidłowe odżywienie roślin i korzystnie wpływa na fitosanitarność uprawy
Skutecznie pobudza wzrost roślin i zwiększa ich plonowanie
Preparat jest łatwy w dozowaniu i przygotowaniu

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Umiejętne nawożenie soi i roślin bobowatych to kluczowy czynnik warunkujący jej udane plonowanie tych upraw. Uprawa soi wymaga stworzenia odpowiednich warunków pod względem zasobności gleby. Soja należąca do rodziny bobowatych ma duże wymogi termiczne i jest bardzo wrażliwa na przygruntowe przymrozki. Ta roślina wymaga szczególnego traktowania przede wszystkim w dwóch krytycznych okresach: od momentu siewu do wschodów oraz w fazie kwitnienia. Występujące wtedy wahania temperatury lub niedobory wody mogą bardzo negatywnie wpływać na jakość uprawy, ale dzięki zastosowaniu nawozu do soi i roślin bobowatych SOLER L te ryzyka są znacznie zminimalizowane.

Specjalistyczna odżywka do soi i roślin z rodziny bobowatych została opracowana z zastosowaniem technologii SILEVEL™. Składniki nawozowe są w niej zamknięte w specjalnych przestrzeniach między pakietowych, które umożliwiają powolne i długotrwałe uwalnianie ich do gleby. Hydrożelowy nawóz do soi i roślin bobowatych na bazie krzemu wydłuża dostępność mikroskładników, a dzięki temu uprawy są zasilane równomiernie na różnych etapach wzrostu.

Mikroelementowa odżywka SOLER L to higroskopijny preparat, który trudno wysycha, bardzo łatwo pęcznieje i odznacza się doskonałą przyczepnością do roślin, a przez to jest też odporny na zmywanie przez deszcz. W nawozie do soi i roślin bobowatych SOLER L zastosowano duże dawki siarki oraz miedzi systemicznej. Te składniki mineralne wykazują prozdrowotne działanie na rośliny: wzmacniają uprawę, dezynfekują ją i stymulują do wzrostu, kwitnienia oraz plonowania.

  • Siarka wspomaga wzrost korzeni i zwiększa odporność roślin na choroby oraz uszkodzenia spowodowane przez szkodniki. Prawidłowa podaż siarki warunkuje utrzymanie odpowiedniej ilości białek w roślinie.
  • Miedź warunkuje prawidłowy metabolizm roślin, pozytywnie wpływa na proces fotosyntezy, unieszkodliwia wolne rodniki i bierze udział w procesach lignifikacji. Miedź to niezbędny składnik odżywczy nie tylko w uprawie soi, ale też innych roślin.

Dolistny nawóz do soi i roślin bobowatych SOLER L został opracowany z użyciem mechanizmu stymulującego QM6™, który pobudza w roślinie odruchy obronne i zwiększa jej zdolność do gromadzenia składników odżywczych pochodzących z nawozu oraz wody, szczególnie w kluczowych fazach rozwoju, kiedy odpowiednie nawodnienie jest niezbędne dla powodzenia uprawy.

Bezchlorkowy preparat SOLER L ogranicza rozwój chorobotwórczych patogenów, a dzięki właściwościom fungicydowym działa dezynfekująco na opryskiwacz i na samą uprawę, przez co ogranicza ryzyko namnażania się niekorzystnych drobnoustrojów.

Bor (B) - 0,40% w/w, Miedź (Cu) – 1,50% w/w, Mangan (Mn) – 3,50% w/w, Molibden (Mo) – 0,02% w/w, Cynk (Zn) – 4,00% w/w, Siarka (SO3) – 12,30% w/w

FAZA ROZWOJOWA DAWKA ILOŚĆ CIECZY UŻYTKOWEJ
Druga para liści rozwinięta (BBCH 12-15) 1,0 l /ha 200-500 l
Początek rozwoju pędów bocznych (BBCH 21-29) 1,0 l /ha 200-500 l
Początek tworzenia kwiatostanów (BBCH 51-55) 1,0 l /ha 200-500 l

Dodatkowe informacje:

Nawóz do soi i roślin bobowatych SOLER L łatwo się przelewa i dobrze miesza – jego żelowa konsystencja zapewnia wygodne dozowanie i bezproblemowe stosowanie. Produkt ma długi termin przydatności do użycia i nawet po wielu miesiącach zachowuje wszystkie wartości użytkowe.

Może Cię zainteresować:

Naturalny Plon

Biostymulator
Regeneruje rośliny po stresach
Zobacz

SOLER S

Nawóz
Odżywka do słonecznika
Zobacz

Lignohumat Super

Kwasy humusowe
Optymalizuje strukturę i jakość gleby
Zobacz

bi clean HOME

Preparat mikrobiologiczny
Redukuje nieprzyjemny zapach szamba
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram