SOLER R

Odżywka na rzepak

Innowacyjny nawóz mikroelementowy SOLER R jest wysoce skutecznym preparatem dedykowanym uprawie rzepaku. Dzięki wysokiej koncentracji siarki i miedzi systemicznej właściwie odżywia rzepak i zapewnia uprawie lepszy wzrost i plonowanie. Żelowa konsystencja sprawia, że składniki nawozowe prawie całkowicie wchłaniają się do rośliny. Zaawansowana technologia SILEVEL™ umożliwia powolne i długotrwałe oddawanie składników odżywczych roślinom oraz zapewnia odpowiednią, a wysoka zawartość siarki i miedzi systemicznej wpływa na fitosanitarność uprawy. Nawóz do rzepaku został dodatkowo wsparty mechanizmem stymulującym QM6™, który pobudza uprawę rzepaku do odruchów obronnych w niekorzystnych momentach wegetacji.
Pobierz świadectwo kwalifikacji ECO
Dostępne opakowania:
1 L
5 L
20 L

Zalety stosowania:

Uzupełnia niedobory mikroelementów w rzepaku
Żelowa konsystencja niemal całkowicie wchłania się w rośliny
Wysoka zawartość siarki i miedzi systemicznej zapewnia właściwe odżywienie rzepaku, a przy tym wpływa na fitosanitarność uprawy
Pobudza rzepak do wzrostu i plonowania
Łatwy w dozowaniu i przygotowaniu roztworu

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat zawiera bor, molibden, miedź, mangan, cynk oraz siarkę. Odpowiednie dawki składników mineralnych dopasowanych do potrzeb rzepaku wpływają pozytywnie na procesy życiowe roślin, sposób przyswajania przez nie składników odżywczych i na ostateczną wydajność uprawy. Siła odżywki na rzepak SOLER R tkwi w dużej dawce miedzi systemicznej oraz siarki. Te składniki oddziałują na rośliny w bardzo efektywny sposób – nie tylko wzmacniają je i stymulują do wzrostu, ale też działają dezynfekująco i prozdrowotnie. Wysoce wchłanialna miedź i siarka wspomagają odporność roślin na choroby grzybowe.

Zaawansowana technologia SILEVEL™ hydrożelu SOLER R na bazie krzemu umożliwia zamknięcie składników nawozowych w swego rodzaju „kieszeniach” – przestrzeniach międzypakietowych, z których te składniki są wolno i długotrwale oddawane roślinom. Technologia „pakietowania” składników mineralnych umożliwia zmniejszenie liczby wyjazdów w pole i ograniczenie kosztów związanych z uprawą rzepaku, przy jednoczesnym zwiększeniu opłacalności zasiewów. Odżywka na rzepak SOLER R uwalnia minerały przez bardzo długi czas i w sposób niezwykle wydajny, dzięki czemu dostępność makroskładników jest rozłożona w całym cyklu życia roślin i nie brakuje im odżywienia na żadnym z etapów rozwoju, a szczególnie w tych newralgicznych momentach jak pąkowanie, kwitnienie i dojrzewanie nasion.

SOLER R jest higroskopijny, łatwo pęcznieje pod wpływem wody i trudno wysycha, a przy tym zachowuje doskonałą przyczepność do roślin i jest odporny na zmywanie przez deszcz. Preparat wzbogacony mechanizmem stymulującym QM6™ pobudza rośliny do odruchów obronnych oraz zwiększa ich zdolność gromadzenia wody i składników odżywczych dostarczanych z nawozu. Dzięki technologii QM6™ składniki mineralne są dostępne dla roślin natychmiast po zastosowaniu preparatu i mogą wspomóc zdrowotność uprawy w krytycznych momentach. Efektem stosowania innowacyjnej odżywki na rzepak SOLER R AGRARIUS jest znacząca poprawa jakości plonu.

Nawóz do rzepaku SOLER R jest bezpiecznym bezchlorkowym preparatem o właściwościach dezynfekujących. Odżywka ma też właściwości fungistatyczne – przeciwdziała rozwojowi grzybów i innych chorobotwórczych patogenów. SOLER R jest produktem dedykowanym użytkownikom profesjonalnym, ale z powodzeniem sprawdzi się też w małych gospodarstwach rolnych, w których kładzie się nacisk na naturalne metody uprawy.

Bor (B) – 1,00% (w/w), Miedź (Cu) – 1,50% (w/w), Mangan (Mn) – 4,00% (w/w), Molibden (Mo) – 0,02% (w/w), Cynk (Zn) – 3,50% (w/w), Siarka (SO3) – 12,30% (w/w).

UPRAWA FAZA ROZWOJOWA DAWKA ILOŚĆ CIECZY UŻYTKOWEJ
Rozwój liści - jesień (BBCH 14-18) 1,2 l/ha 200-500 l
Rozwój pędów bocznych po ruszeniu wegetacji (BBCH 21-36) 1,0 l/ha 200-500 l
Do początku kwitnienia (BBCH 50-61) 1,0 l/ha 200-500 l

Dodatkowe informacje:

Preparat SOLER R doskonale rozpuszcza się w wodzie i łatwo przelewa, a jego żelowa konsystencja umożliwia wygodne dawkowanie. Odżywka na rzepak jest odporna na długotrwałe przechowywanie i nawet po wielu miesiącach zachowuje wszystkie walory użytkowe.

SOLER R jako jedyny tego typu preparat na rynku nie zawiera azotu i innych pierwiastków balastowych, a wszystkie jego składniki całkowicie rozpuszczają się w wodzie.

Może Cię zainteresować:

nanogro aqua FOREST

Do upraw leśnych
Stymulator wzrostu roślin iglastych
Zobacz

SOLER P

Nawóz
Odżywka do ziemniaków
Zobacz

SOLER R

Nawóz
Odżywka do rzepaku
Zobacz

bi clean

Preparat mikrobiologiczny
Zmniejsza zapach odchodów zwierzęcych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram