bi wood

Przyspiesza rozkład martwej materii

Mikrobiologiczny preparat bi wood do rozkładu drewna, pni, korzeni i gałęzi drzew w uprawach sadowniczych i leśnych to naturalny środek przyspieszający rozkład martwej materii i zwiększający zasobność gleby. Bi wood zawiera bakterie glebowe i grzyby saprofityczne biorące udział w rozkładzie martwych części roślin.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg

Zalety stosowania:

Przyspiesza naturalny rozkład materii organicznej
Skutecznie rozkłada ligninę i celuluzę zawartą w martwym drwewnie
Ogranicza ryzyko chorób i występowania szkodników na plantacji
Wspomaga wzrost i ukorzenianie się młodych roślin
Przyspiesza likwidację martwych pni oraz gałęzi w sadach i szkółkach leśnych

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat mikrobiologiczny bi wood jest wysoce skutecznym naturalnym środkiem opracowanym z myślą o rozkładzie drewna, gałęzi, korzeni oraz każdej martwej materii organicznej w sadach i szkółkach leśnych. Produkt zawiera specjalnie dobrane szczepy bakterii glebowych i grzybów saprofitycznych biorące udział w rozkładzie martwych części roślin bogatych w celulozę i ligninę.

Preparat doskonale sprawdza się do rozkładu pni, liści, gałęzi drzew i korzeni. Mikrobiologiczny środek bi wood zawiera bakterie Bacillus i grzybyTrichoderma. Bakterie z rodzaju Bacillus są bardzo popularne w naszej strefie klimatycznej. Te saprofity naturalnie występują w glebie i przyczyniają się do rozkładu związków pochodzenia roślinnego, głównie pektyn oraz węglowodanów. Bakterie saprofityczne są szeroko stosowane w rolnictwie, warzywnictwie i w uprawach sadowniczych przez wzgląd na ich wielokierunkowe pozytywne działanie.

Bakterie Bacillus poprawiają żyzność i strukturę gleby, pozytywnie wpływają na kondycję upraw, chronią ziemię przed erozją, wpływają korzystnie na retencję wodną gleby i uczestniczą w obiegu różnych pierwiastków. 

Mikrobiologiczny preparat z bakteriami do rozkładu drewna umożliwia szybki i skuteczny rozkład martwej materii organicznej i wzbogaca glebę w składniki odzyskane z rozłożonych roślin. Populacja bakterii saprofitycznych pozytywnie oddziałuje też na całą glebę – mobilizuje rośliny do pobierania składników pokarmowych takich jak fosfor, potas i azot oraz do produkcji fitohormonów i substancji wspomagających wzrost, a także osmoprotektantów i przeciwutleniaczy zwiększających odporność roślin na stres.

Grzyby Trichoderma zawarte w preparacie bi wood do rozkładu martwej materii bytują w strefie korzeniowej roślin, wchodzą w symbiozę z korzeniami i zwiększają ich powierzchnię chłonną, a przy tym poprawiają przyswajalność składników odżywczych. Trichoderma to mikroorganizmy naturalnie występujące niemalże w każdym typie gleby i wypierające grzyby negatywnie wpływające na kondycję uprawy, np. Sclerotinia i Fusarium. Pożyteczne mikroorganizmy glebowe Trichoderma są stosowane w celu prewencji chorób grzybowych obniżających jakość uprawy. 

Specjalnie dobrana mieszanka różnych szczepów bakterii Bacillus i grzybów saprofitycznych z rodzaju Trichoderma w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK/spor w 1 gramie produktu.

Oprysk plantacji (gleby i pni): 3 kg/500-1000 l wody/ha,
Podlewanie pni: 2,5 g/0,5-1 l wody/pień.

Dodatkowe informacje:

Preparat do rozkładu drzew, pni i liści bi wood może być stosowany w postaci oprysku lub do podlewania martwej materii. Czas działania środka jest zależny od wielkości pnia oraz warunków klimatycznych. W ciepłych miesiącach proces rozkładu postępuje szybciej.

Może Cię zainteresować:

bi seed

Preparat mikrobiologiczny
Biologiczne zaprawianie nasion
Zobacz

bi protect

Preparat mikrobiologiczny
Wspomaga zdrowotność roślin
Zobacz

bi clean HOME

Preparat mikrobiologiczny
Redukuje nieprzyjemny zapach szamba
Zobacz

bi protect FOREST

Do upraw leśnych
Dba o zdrowotność roślin iglastych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram