bi wood

Przyspiesza rozkład martwej materii

Mikrobiologiczny preparat bi wood do rozkładu drewna, pni, korzeni i gałęzi drzew w uprawach sadowniczych i leśnych to naturalny środek przyspieszający rozkład martwej materii i zwiększający zasobność gleby. Bi wood zawiera bakterie glebowe i grzyby saprofityczne biorące udział w rozkładzie martwych części roślin.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg

Zalety stosowania:

Przyspiesza naturalny rozkład materii organicznej
Skutecznie rozkłada ligninę i celuluzę zawartą w martwym drwewnie
Ogranicza ryzyko chorób i występowania szkodników na plantacji
Wspomaga wzrost i ukorzenianie się młodych roślin
Przyspiesza likwidację martwych pni oraz gałęzi w sadach i szkółkach leśnych

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat mikrobiologiczny bi wood jest wysoce skutecznym naturalnym środkiem opracowanym z myślą o rozkładzie drewna, gałęzi, korzeni oraz każdej martwej materii organicznej w sadach i szkółkach leśnych. Produkt zawiera specjalnie dobrane szczepy bakterii glebowych i grzybów saprofitycznych biorące udział w rozkładzie martwych części roślin bogatych w celulozę i ligninę.

Preparat doskonale sprawdza się do rozkładu pni, liści, gałęzi drzew i korzeni. Mikrobiologiczny środek bi wood zawiera bakterie Bacillus i grzybyTrichoderma. Bakterie z rodzaju Bacillus są bardzo popularne w naszej strefie klimatycznej. Te saprofity naturalnie występują w glebie i przyczyniają się do rozkładu związków pochodzenia roślinnego, głównie pektyn oraz węglowodanów. Bakterie saprofityczne są szeroko stosowane w rolnictwie, warzywnictwie i w uprawach sadowniczych przez wzgląd na ich wielokierunkowe pozytywne działanie.

Bakterie Bacillus poprawiają żyzność i strukturę gleby, pozytywnie wpływają na kondycję upraw, chronią ziemię przed erozją, wpływają korzystnie na retencję wodną gleby i uczestniczą w obiegu różnych pierwiastków. 

Mikrobiologiczny preparat z bakteriami do rozkładu drewna umożliwia szybki i skuteczny rozkład martwej materii organicznej i wzbogaca glebę w składniki odzyskane z rozłożonych roślin. Populacja bakterii saprofitycznych pozytywnie oddziałuje też na całą glebę – mobilizuje rośliny do pobierania składników pokarmowych takich jak fosfor, potas i azot oraz do produkcji fitohormonów i substancji wspomagających wzrost, a także osmoprotektantów i przeciwutleniaczy zwiększających odporność roślin na stres.

Grzyby Trichoderma zawarte w preparacie bi wood do rozkładu martwej materii bytują w strefie korzeniowej roślin, wchodzą w symbiozę z korzeniami i zwiększają ich powierzchnię chłonną, a przy tym poprawiają przyswajalność składników odżywczych. Trichoderma to mikroorganizmy naturalnie występujące niemalże w każdym typie gleby i wypierające grzyby negatywnie wpływające na kondycję uprawy, np. Sclerotinia i Fusarium. Pożyteczne mikroorganizmy glebowe Trichoderma są stosowane w celu prewencji chorób grzybowych obniżających jakość uprawy. 

Specjalnie dobrana mieszanka różnych szczepów bakterii Bacillus i grzybów saprofitycznych z rodzaju Trichoderma w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK/spor w 1 gramie produktu.

Oprysk plantacji (gleby i pni): 3 kg/500-1000 l wody/ha,
Podlewanie pni: 2,5 g/0,5-1 l wody/pień.

Dodatkowe informacje:

Preparat do rozkładu drzew, pni i liści bi wood może być stosowany w postaci oprysku lub do podlewania martwej materii. Czas działania środka jest zależny od wielkości pnia oraz warunków klimatycznych. W ciepłych miesiącach proces rozkładu postępuje szybciej.

Może Cię zainteresować:

SOLER Green

Nawóz
Odżywka do warzyw liściowych
Zobacz

SOLER S

Nawóz
Odżywka do słonecznika
Zobacz

bi clean

Preparat mikrobiologiczny
Zmniejsza zapach odchodów zwierzęcych
Zobacz

SOLER L

Nawóz
Odżywka do soi i roślin bobowatych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram