bi clean HOME

Bakterie do szamba

bi clean HOME to produkt, który stosuje się w gospodarstwach domowych – został oparty na starannie dobranych mikroorganizmach, które są niepatogenne i wykazują odporność na działanie kwasu moczowego oraz innych związków chemicznych obecnych w odchodach. Jego zastosowanie jako dodatek do ścieków z gospodarstw domowych skutecznie redukuje intensywny zapach oraz zmniejsza produkcję amoniaku i siarkowodoru w szambach i toaletach.
Dostępne opakowania:
100 g
1 kg

Zalety stosowania:

Zmniejsza masę organiczną ścieków i ogranicza ich mocny zapach
Doprowadza do szybkiego rozkładu materii organicznej
Zwiększa jakość ścieków oraz dba o ich czystość sanitarną
Znacząco zmniejsza objętość ścieków
Regularne stosowanie wpływa na zmniejszenie skażenia środowiska naturalnego

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat mikrobiologiczny bi clean home, zastosowany do szamba, skutecznie redukuje intensywność nieprzyjemnych zapachów wokół niego. Mikroorganizmy zawarte w produkcie mają bezpośredni wpływ na procesy rozkładu odchodów i ścieków. Regularne stosowanie bakterii do szamba eliminuje także osad denny, zmniejsza objętość ścieków i wydłuża żywotność instalacji sanitarnej. Działanie preparatu zapobiega tworzeniu się osadów, co korzystnie wpływa na częstotliwość opróżniania zbiorników na ścieki oraz przyczynia się do ochrony środowiska. 

bi clean HOME, stosowany w przydomowych oczyszczalniach pomaga w naturalny sposób rozkładać ścieki bytowe na proste i nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Regularne stosowanie bakterii do szamba bi clean HOME likwiduje nieprzyjemny zapach odchodów oraz przyspiesza rozkład szamba w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Jest to jedyny preparat w postaci bakterii do szamba w formie sypkiej, zawierający tak ogromną ilość bakterii w 1 gramie produktu.

Specjalnie wyselekcjonowana mieszanka szczepów bakterii Bacillus sp. w ilości nie mniejszej niż 1x109 JTK w jednym gramie produktu.

Przygotowanie roztworu roboczego:

  • Pierwsza aplikacja: rozpuścić odpowiednią ilość preparatu w 10 l ciepłej niechlorowanej wody.
    Dawka 20 g/1 m3 ścieków. Pozostawić w temperaturze pokojowej przez 20 minut, wlać do muszli klozetowej lub bezpośrednio do szamba.
  • Kolejne aplikacje: co 14 – 21 dni 10 gramów preparatu rozpuścić w 10 l wody na każdy m3 szamba.

Roztwór roboczy preparatu należy zużyć w ciągu 24 godzin.

Dodatkowe informacje:

20 gram preparatu na 1 m 3 ścieków rozpuszczamy w 10 litrach letniej wody. Następnie pozostawiamy roztwór w temperaturze pokojowej przez 20 minut i dokładnie mieszamy.  Wlewamy bezpośrednio do szamba lub do muszli klozetowej i spłukujemy wodą.

Może Cię zainteresować:

SOLER Brown

Nawóz
Odżywka do warzyw korzeniowych
Zobacz

GleboMax

Kwasy humusowe
Podnosi poziom próchnicy
Zobacz

bi symbio

Preparat mikrobiologiczny
Do zaprawiania grochu i bobu
Zobacz

nanogro aqua FOREST

Do upraw leśnych
Stymulator wzrostu roślin iglastych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram