bi protect

Zdrowotność roślin

Wyjątkowy nawóz mikrobiologiczny bi protect to wysokiej klasy produkt, zawierający odpowiednio wyselekcjonowane bakterie Bacillus subtilis naturalnie występujące w glebie. Produkt bezpośrednio wpływa na poprawę kondycji roślin oraz przyspiesza proces rozkładu materii organicznej, aktywnie wspomagając kształtowanie struktury gleby.
Sypka forma preparatu jest kluczowa dla utrzymania jego długotrwałej skuteczności. Bakterie zawarte w bi protect pełnią istotną rolę w uruchamianiu procesów biologicznych w glebie, wspierając rozkład materii organicznej. Nawóz mikrobiologiczny uczestniczy w formowaniu koloidów glebowych oraz poprzez naturalne metody, wspomaga zdrowotność roślin walcząc z patogenami.
Pobierz świadectwo kwalifikacji ECO
Dostępne opakowania:
100 g
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Bierze udział w tworzeniu struktury gruzełkowej gleby
Tworzy koloidalne struktury w glebie chroniąc korzenie przed suszą
Wpływa na witalność i zdrowotność roślin ograniczając patogeny
Dba o rozwój pożytecznych bakterii glebowych
Pomaga rozkładać materię organiczną w glebie

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Bakteria Bacillus subtilis jest powszechnie obecna w glebie naszej strefy klimatycznej i jest saprofitem rozkładającym organiczne związki pochodzenia roślinnego – głównie węglowodany i pektyny. Dodatkowo, bakteria wytwarza antybiotyki peptydowe, takie jak subtylinę i polimyksynę B, a także produkuje aminokwasy, polisacharyd o nazwie „inulina” oraz enzymy takie jak amylaza i proteaza.  

Bakteria wydziela siderofory, takie jak bacillobaktyna, które mają zdolność do wiązania jonów żelaza, tworząc chelaty z różnymi dostępnymi formami żelaza i ułatwiając ich dostępność dla roślin. Białka obecne w tych bakteriach zawierają również hydrofobinę bsIA, która działa zmniejszając napięcie powierzchniowe. To z kolei zwiększa zwilżenie powierzchni, na której się rozwijają korzystne mikroorganizmy, prowadząc do poprawy wilgotności w okolicy systemu korzeniowego i tworzenia dodatkowej warstwy ochronnej. Jest to bardzo istotne zwłaszcza podczas okresów suszy. Dodatkowo zawarte w bi protect bakterie Bacillus subtilis stabilizują koloidy glebowe zapewniając łączenie się minerałów w agregaty. 

Ostatnim istotnym elementem bakterii Bacillus subtilis jest zmniejszenie liczby chorobotwórczych grzybów i bakterii w glebie, co sprzyja poprawie stanu zdrowotnego roślin i zwiększeniu stanu fitosanitarnego upraw. Dzięki szybkiemu namnażaniu się, bakteria ta konkuruje z innymi patogennymi mikroorganizmami o pokarm i przestrzeń, co naturalnie eliminuje je ze środowiska glebowego. Tym samym nie tylko redukuje obecność szkodliwych patogenów, ale także sprzyja wzrostowi korzystnych mikroorganizmów w glebie, co wspiera jej naturalne środowisko. 

Bakterie z rodzaju Bacillus subtillis w ilości 5x109 JTK w jednym gramie produktu.
UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Rośliny rolnicze 0,5-1 kg/200-350 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (wiosną przed siewem lub na plantację i jesienią na resztki pożniwne)
Rośliny warzywne polowe 0,5-1 kg/200-350 l wody/ha 2-4 razy w sezonie: co 10-14 dni
Warzywa pod osłonami 50 g/60-100 m2 2-10 razy w sezonie
Drzewa i krzewy owocowe 0,5-1 kg/400-600 l wody/ha 3-4 razy w sezonie
Truskawki, maliny 0,5-1 kg/200-400 l wody/ha 3-4 razy w sezonie

Dodatkowe informacje:

Preparat należy stosować na wilgotną glebę, najlepiej z dodatkiem kwasów humusowych co zwielokrotni namnażanie się pożytecznych bakterii. Preparatów mikrobiologicznych nie należy stosować w czasie słonecznej pogody, suszy oraz nie wolno mieszać z fungicydami. 

Preparat bi protect został zatwierdzony przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa do stosowania w uprawach ekologicznych pod numerem (SE/27/2020). 

Może Cię zainteresować:

bi fosfor FOREST

Do upraw leśnych
Udostępnia fosfor roślinom iglastym
Zobacz

Forest Max

Do upraw leśnych
Nawóz do drzew iglastych
Zobacz

full terminator

Nawóz
Rozkłada resztki pożniwne
Zobacz

SOLER Brown

Nawóz
Odżywka do warzyw korzeniowych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram