UprawoMocni #1 – Nowy podcast od AGRARIUS

Nowy podcast od AGRARIUS

W pierwszym odcinku podcastu UprawoMocni specjaliści AGRARIUS, dr Małgorzata Hałat-Łaś oraz dr inż. Anna Ambroszczyk, omawiają kluczowy temat wykorzystania resztek pożniwnych po zbiorze upraw.

Czym jest podcast UprawoMocni?

To nowa seria, w której eksperci podejmują rozmowy na temat produkcji rolnej, dostarczając specjalistycznej wiedzy oraz praktycznych porad dla rolników, warzywników i sadowników. Ciekawi goście, spora dawka wiedzy oraz podejmowanie różnorakich tematów związanych z produkcją rolną – tym właśnie jest UprawoMocni!

Resztki pożniwne – skarb dla gleby!

Dzisiejszy temat obejmuje w pełni resztki pożniwne, które są cennym źródłem materii organicznej. Ich odpowiednie przetworzenie przyczynia się do poprawy struktury gleby, jej żyzności oraz zasobności w składniki odżywcze. Jednakże, nieodpowiednie zarządzanie pozostałościami po żniwach może prowadzić do negatywnych procesów gnilnych, powstania toksycznych substancji oraz utraty cennych składników pokarmowych.

Aby uniknąć tych problemów, nasza kadra ekspercka rekomenduje dokładne rozdrobnienie resztek pożniwnych oraz zastosowanie dwóch preparatów:

  • bi słomapreparatu mikrobiologicznego opartego o starannie wyselekcjonowane, bezpieczne kultury bakterii i niepatogennych grzybów glebowych naturalnie występujące w podłożu. Bakterie i grzyby zawarte w preparacie mają za zadanie aktywować procesy biologiczne, przyspieszając rozkład resztek pożniwnych, ich mineralizację i humifikację.
  • full terminator – destruktora resztek pożniwnych który jest specjalistycznym nawozem azotowym przeznaczonym do rozkładu resztek pożniwnych. Nawóz stymuluje mikroorganizmy glebowe do szybszego namnażania się i równomiernie pokrywa materię organiczną z łatwością do niej przylegając dostarczając azotu jako żródła pokarmu i energii dla mikroorganizmów.

Dr Małgorzata Hałat-Łaś i dr inż. Anna Ambroszczyk to cenione w branży specjalistki w dziedzinie mikrobiologii i  rolnictwa. Doktor Małgsia specjalizuje się w mikrobiologii, a jej badania koncentrują się na wykorzystaniu mikroorganizmów w produkcji rolniczej. Doktor inżynier Ania z kolei jest ekspertem w dziedzinie szeroko pojętego rolnictwa, zajmującym się optymalizacją procesów uprawowych w sposób zrównoważony i przyjazny dla roślin i  środowiska.

Posłuchaj najnowszego podcastu AGRARIUS

Podcast UprawoMocni to doskonałe źródło wiedzy i inspiracji dla każdego, kto pragnie poprawić efektywność swoich upraw. Dowiedz się więcej o nowoczesnych technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie, słuchając naszego podcastu dostępnego na platformach YouTube lub Spotify:

Dzięki UprawoMocni, każdy rolnik może uzyskać niezbędne informacje i porady, które pomogą mu osiągnąć sukces w swojej działalności i w harmonii z naturą.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram