bi słoma

Resztki pożniwne

Preparat mikrobiologiczny bi słoma to specjalistyczny nawóz oparty na starannie wyselekcjonowanych, bezpiecznych kulturach bakterii i niepatogennych grzybów glebowych naturalnie występujących w podłożu. Produkt został opracowany dla przyspieszenia procesu rozkładu organicznych resztek pożniwnych i słomy. Dzięki sypkiej formie, preparat zapewnia długotrwałą skuteczność. Bakterie i grzyby zawarte w bi słoma, mają za zadanie aktywować procesy biologiczne w glebie, wspierając rozkład organicznych materiałów roślinnych. Przyspieszając rozkład resztek pożniwnych preparat pomaga w uwalnianiu składników odżywczych oraz poprawia strukturę, zasobność i żyzność gleby.
Pobierz świadectwo kwalifikacji ECO
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Wspiera poprawę struktury gleby oraz jej aktywność biologiczną
Wspomaga proces rozkładu i przekształcania resztek pożniwnych i słomy w minerały
Udostępnia roślinom niezbędnych składników odżywczych
Przyczynia się do zmniejszenia ilości stosowanych nawozów chemicznych
Zwiększa plon roślin oraz żyzność gleby

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Działanie preparatu bi słoma polega na przyspieszeniu rozkładu trudno przyswajalnych substancji roślinnych, takich jak celuloza czy lignina. Mikroorganizmy zawarte w preparacie aktywnie wpływają na poprawę struktury gleby, tworząc sprzyjające warunki dla korzystnego rozwoju przydatnej mikroflory. 

Pozostawione resztki pożniwne, takie jak słoma i inne pozostałości roślinne, pełnią funkcję naturalnego materiału organicznego. Gdy dochodzi do ich rozkładu, gleba poprawia swoją strukturę poprzez zwiększenie zawartości próchnicy i substancji organicznych. To z kolei wpływa na lepszą retencję wody, przewiewność gleby i jej zdolność do przyswajania składników odżywczych. 

Dodatkowo bakterie i grzyby niepatogenne zawarte w bi słoma pomagają w właściwym odżywieniu roślin, poprzez dostarczanie im niezbędnych składników odżywczych – przekłada się to na lepsze plonowanie i wyższą jakość zbiorów. Wykorzystanie resztek pożniwnych i słomy stanowi zasób dla zrównoważonego rolnictwa, pozwala na  prawidłową retencje i udostępnianie wody, poprawę jakości gleby i zmniejszenie potrzeby stosowania sztucznych nawozów czy pestycydów. 

  • Bakterie z rodzaju Bacillus sp. w ilości nie mniejszej niż   1x109 JTK w jednym gramie produktu.
  • Niepatogenne grzyby glebowe w ilości nie mniejszej niż 5x108 spor w jednym gramie produktu. 
UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze1-2 kg/250-400 l wody/haNa rozdrobnione resztki pożniwne i słomę
Rośliny sadownicze2-5 kg/600-1000 l wody/haNa glebę z opadłymi liśćmi i owocami
Rośliny warzywne2-4 kg/600-1000 l wody/haNa rozdrobnione resztki i glebę

Dodatkowe informacje:

Preparatem należy  opryskać glebę i resztki organiczne i wymieszać z glebą na głębokość ok. 15 cm lub docisnąć do gleby wałami. Stosować w przedziale temperatury od +5°C do +35°C oraz pH gleby 5,0-7,0, najlepiej przy wilgotności wynoszącej ok. 75%. Zaleca się mieszać z nawozami azotowymi (full terminator).

Preparaty mikrobiologiczne AGRARIUS w formie sypkiej to jedyne na rynku, które zawierają tak ogromną ilość bakterii w 1 gramie produktu. 

Może Cię zainteresować:

bi versum

Preparat mikrobiologiczny
Zwiększa aktywność mikroorganizmów w glebie
Zobacz

bi safe

Preparat mikrobiologiczny
Poprawia stan biologiczny gleby
Zobacz

bi fosfor

Preparat mikrobiologiczny
Udostępnia fosfor roślinom
Zobacz

bi symbio

Szczepionka do bobowatych
Do zaprawiania grochu i bobu
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram