stop-drop-fruit-title

STOP DROPTM FRUIT to innowacyjny, płynny nawóz mikroelementowy, który mobilizuje do wzmożonego plonowania i równomiernej kalibracji owoców. Uruchamia w roślinie produkcję substancji bioaktywnych: cukrów, auksyn, cytokin czy giberelin, przygotowuje roślinę i wyposaża w odpowiednie instrumenty i narzędzia do odparcia stresu. Pozwala roślinie na lepsze zaopatrzenie w mikro i makroelementy oraz substancje odżywcze, co sprawia, że owoc charakteryzuje się odpowiednim i optymalnym przyrostem masy oraz jest lepiej wybarwiony. Preparat korzystnie wpływa również na trwałość owoców. Owoce są lepiej przygotowane do przechowywania.

Wszystkie składniki pokarmowe nawozu STOP DROPTM FRUIT są całkowicie rozpuszczalne w wodzie. Kobalt (Co) oraz cynk (Zn) połączone są w środek kompleksujący LS. Zastosowanie preparatu nie wymaga przestrzegania żadnego okresu karencji!

Innowacje:

W preparacie zastosowano innowacyjną technologię QM6TM polegającą na oddziaływaniu jonów wybranych metali w specjalnej formacji i ilościach skłaniających rośliny do zwiększonego pobierania składników nawozowych, szybszego wzrostu i lepszego plonowania.

  • stymuluje odżywianie i wzrost
  • ogranicza przedwczesne opadanie owoców i poprawia walory smakowe
  • poprawia wybarwienie oraz właściwości przechowalnicze owoców
  • przygotowuje roślinę w odpowiednie instrumenty i narzędzia do odparcia stresu
  • uruchamia w roślinie produkcję substancji bioaktywnych
  • nie wymaga zachowania okresu karencji

Dawkowanie:

3 - 4 tygodnie przed planowanym terminem zbiorów; ma na celu ostateczny przyrost masy owoców i zapobiega przedwczesnemu niekontrolowanemu opadowi

Opinie:

"Preparatów Agrarius używam od kilku lat. Uprawiam jabłka od lat i przekonałem się ze preparaty takie jak nanogro, Naturalny Plon i stop drop na opadanie kwiatów i zawiązków naprawdę sprawdzają sie w sadzie. Moje drzewa nowo nasadzane, drzewka łatwo się przyjmują i szybko regenerują."

Robert Wojewódzki

"Po użyciu drop stop flower w ostatnich dwóch latach drzewa jabłoni zawiązały zauważalnie więcej owoców, pomimo suszy i niewielkiej ilości owadów zapylających. Zawiązki były wyrównane a drzewa obficie owocowały. Opad czerwcowy był ustabilizowany a owoce do zbioru równe i dobrze wybarwione."

Robert Paczyński

"Stosuję preparaty drop stop od 2 lat w uprawie czereśni i wiśni, jestem bardzo zadowolony, ponieważ wiosną, pomimo przejściowych chłodów drzewa obficie kwitną i wiążą dużo owoców, które osiągają bardzo dobrą jakość i przedwcześnie nie opadają. Co wpływa na małe straty w plonie."

Grzegorz Jakubczyk

"Drop stop fruit firmy Agrarius zastosowałem w sezonie 2017 na drzewach jabłoni, plony były bardzo wyrównane, owoce dobrze wybarwione o dużej zawartości cukru. Bardzo dobrze się przechowały. Zaobserwowaliśmy również mniejszą podatność owoców na odgniecenia i uszkodzenia w czasie zbioru i transportu."

Marek Rybicki