Miedź systemiczna czyli jaka?

W ostatnim czasie w Internecie oraz mediach społecznościowych coraz częściej pojawia się hasło „preparat systemiczny”, a ściślej mówiąc „miedź systemiczna”. Co to w ogóle oznacza?

Preparat systemiczny to taki, którego składniki aktywne wnikają do wnętrza rośliny, czyli do jej „systemu tkankowego”. Takie składniki krążą następnie w roślinie, przedostając się do każdego jej zakątka. Roślina zawierająca te konkretne składniki aktywne lepiej może reagować i radzić sobie z czynnikami, które dana substancja aktywna ma wzbudzać lub zwalczać. Miedź systemiczna to taka, która łatwo wnika do rośliny. Transport tego składnika odbywa się najczęściej przez liście. Im bardzie biologicznie mobilne źródło miedzi, tym bardziej systemiczna forma miedzi.

Źródłem mikroelementów w nawozach SOLER są najmniejsze i najbardziej mobilne formy miedzi, cynku, manganu, boru i molibdenu. Wszystkie te składniki w postaci bardzo małych i mobilnych jonów są wybitnie systemiczne. Składniki aktywne nawozów SOLER są całkowicie i bardzo szybko wchłaniane przez liście do „krwiobiegu” rośliny. Po aplikacji na liściu preparat przykleja się do niego i przez długi czas jest wtłaczany do rośliny.

CZY NAWOZY SOLER CHRONIĄ ROŚLINĘ?

Nawozy SOLER zapewniają jednocześnie ochronę i biostymulację w bezpiecznej formie. Ich działanie jest wielokierunkowe i wieloetapowe. W pierwszym momencie, po aplikacji na liść m.in. miedź i siarka działają kontaktowo, przeciwgrzybowo i antyseptycznie. Po wchłonięciu się do wnętrza rośliny rozprzestrzeniają się w całym systemie tkankowym rośliny i działają systemicznie. Stymulują, zasilają i chronią.

JAKI WPŁYW MA SIARKA NA ZDROWOTNOŚĆ I PLONOWANIE ROŚLINY?

Bardzo ważnym składnikiem wszystkich nawozów SOLER jest siarka. Pierwiastek ten jest również w formie systemicznej – jonowej, najkorzystniejszej, najlepiej wchłanianej, najmocniej działającej. Siarka oprócz bardzo korzystnego wpływu na jakość i wielkość plonu, charakteryzuje się właściwościami grzybobójczymi i antyseptycznymi. Dezynfekuje i oczyszcza roślinę na zewnątrz i od wewnątrz (systemicznie). Składnikiem, który spina w klamrę całą mozaikę komponentów zawartych w nawozach SOLER, jest krzem, który tworzy na powierzchni rośliny barierę dla patogenów i czynników stresowych. Zasilenie roślin w ten pierwiastek w warunkach dużej ekspozycji na patogeny jest bardzo korzystne i zalecane.


Spodobała ci się nasza treść, ale masz pytania? Jesteśmy tutaj, aby ci pomóc.
Kliknij TUTAJ i skontaktuj się z nami!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram