Skutecznie zatrzymaj przedwczesne opadanie owoców!

Tegoroczna susza i wahania temperatury dają się we znaki drzewom owocowym, powodując przedwczesne opadanie owoców. Szczególnie narażone na ich skutki są gatunki i odmiany drzew owocowych wrażliwe na przedwczesne opadanie owoców. Zjawisko to objawia się zazwyczaj kilka tygodni przed zbiorem, ale w tym roku ma to miejsce już dużo wcześniej.

Przedwczesne zrzucanie młodych, jeszcze niedojrzałych owoców ma podłoże fizjologiczne i jest związane z kilkoma czynnikami. Są to: osłabienie rośliny spowodowane niedostatkiem wody, składników pokarmowych (przy niedoborze wody roślina nie pobiera nawozów z gleby), szybkim starzeniem się komórek (brak dostatecznej ilości antyutleniaczy np.: polifenoli) oraz obroną rośliny przed zbytnim obciążeniem, co może spowodować nawet jej śmierć. Roślina, zrzucając nadmiar owoców, pozostawia przeważnie ich tylko tyle, ile jest w stanie wyżywić i utrzymać do dojrzałości. To naturalne zjawisko, na które mamy niewielki wpływ, dlatego trzeba mu zapobiegać zawczasu.

Jak tego dokonać?

Przede wszystkim wzmacniając rośliny wcześniej, zanim zaczną masowo zrzucać owoce. Do tego celu najlepiej zastosować preparaty wzmacniające, takie jak: nanogro aqua (wspomaga odporność rośliny na stresy), Naturalny Plon (regeneruje rośliny i wspomaga metabolizm), Calory (innowacyjny nawóz wapniowy zapewniający prawidłowy wzrost owoców, ale także odpowiadający za prawidłowe przekazywanie bodźców w roślinie) oraz nawozy dolistne, takie jak: SOLER Fruit (dostarczający roślinie niezbędne mikroelementy).

Bardzo ważnym i skutecznym produktem zapobiegającym opadaniu owoców jest STOP DROP FRUIT, który został specjalnie opracowany w oparciu o wiedzę naukową i praktykę sadowniczą, aby zapobiegać przedwczesnemu opadowi owoców. Jest to produkt innowacyjny, którego działanie opiera się na funkcjonowaniu trzech wybranych mikroelementów, dobranych w taki sposób, aby wspierać roślinę. STOP DROP FRUIT, jak potwierdzają badania naukowe, nie tylko utrzymuje owoce do zbiorów na drzewie, ale także wpływa na wolniejsze starzenie się całej rośliny. Doskonale przyczynia się do poprawy jakości owoców, powodując ich równomierne dorastanie, wybarwianie, wpływając na poprawę smaku i zawartości składników odżywczych, takich jak: witaminy, kwasy organiczne, sucha masa, antyoksydanty, minerały.

Nawóz STOP DROP FRUIT dzięki zastosowanej w czasie produkcji technologii QM6TM jest łatwo i chętnie pobierany przez roślinę, szybko w niej rozprowadzany i silnie wpływający na metabolizm komórek oraz przemiany energetyczne. Zawarte w preparacie wysokoaktywne kwasy humusowe działają antystresowo na rośliny, zarówno w czasie oprysku, jak i po nim. STOP DROP FRUIT nie zawiera w składzie żadnych szkodliwych pozostałości ani sztucznych hormonów roślinnych, dlatego jest bezpieczny w stosowaniu, a jego użytkowanie nie wymaga żadnego okresu karencji. Preparat działa w roślinie naturalnie, bez ingerencji w jej równowagę hormonalną.

Dawkowanie STOP DROP FRUIT to tylko 1l/ha. Oprysk należy wykonać jak najszybciej w przypadku gdy roślina zaczyna zrzucać owoce lub standardowo 3-4 tygodnie przed planowanym zbiorem.

STOP DROP FRUIT nie powoduje przedwczesnego dojrzewania owoców oraz ich zniekształcania. Ponadto preparat doskonale wpływa na poprawę jakości przechowalniczej poprzez optymalne wykształcenie warstwy woskowej na owocach, odpowiednią zawartość suchej masy oraz wysoką ilość w nich antyoksydantów, zapobiegających starzeniu się komórek.

Skorzystaj z naszej oferty i skontaktuj się z naszym przedstawicielem na Twoim terenie.


Spodobała ci się nasza treść, ale masz pytania? Jesteśmy tutaj, aby ci pomóc.
Kliknij TUTAJ i skontaktuj się z nami!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram