Calory to specjalnie skomponowany preparat przeznaczony do stosowania podczas całego okresu wegetacyjnego roślin. Jest nawozem bezpiecznym, działa szybko, wydajnie i kompleksowo.

  • zapewnia natychmiastowe i optymalne zaopatrzenie roślin w Ca;
  • zawiera miedź w postaci wodorotlenku miedzi;
  • dzięki zawartości boru, molibdenu i manganu gwarantuje prawidłowe kwitnienie, intensywną fotosyntezę, i prawidłowy metabolizm azotu, potasu, fosforu, magnezu i żelaza;
  • wydajnie działa dzięki zastosowanej formule żelowej;
  • jest bezpieczny dla roślin.

Calory oprócz dostarczania niezbędnego dla prawidłowego rozwoju roślin łatwo przyswajalnego wapnia stymuluje także rozwój systemu korzeniowego, zwiększa pobieranie Ca, P i K, poprawia odporność roślin na czynniki stresowe (również suszę) oraz zmniejsza występowanie i ataki czynników chorobotwórczych. Duże wysycenie wapniem błon
cytoplazmatycznych stanowi barierę fizyczną dla patogenów, zwłaszcza strzępek grzybów pasożytniczych. Nawożenie Calory jest więc bardzo istotne w profilaktyce zdrowotnej rośliny.

calory-schemat

Nawóz Calory efektywnie uzupełnia zapotrzebowanie roślin w wapń.

Niezbite fakty:

W naszych warunkach klimatycznych roczne straty wapnia (przenikanie go w głąb gleby) wynoszą ok. 150 kg/ha, natomiast rośliny uprawne pobierają go 30–150 kg/ha. Stosowanie nawozów azotowych zawierających azot amonowy i amidowy także silnie zakwasza glebę i powoduje straty wapnia na poziomie do 250 kg/ha. W związku z tym w celu zapewnienia odpowiedniego odczynu gleby oraz łatwo dostępnego dla roślin wapnia odżywczego należy zadbać o racjonalne wapnowanie gleb na podstawie analizy i uzupełniać wapń w roślinach dokarmiając je dolistnie.

Dawkowanie:

1-2 l/ha od wiosny do jesieni, szczególnie w przypadku niedoborów. W uprawach warzywnych i sadowniczych również w czasie dojrzewania owoców.

Skład nawozu Calory:

CaO -15% w/w, Cu - 0,36% w/w, B - 0,4% w/w, Mn - 0,01% w/w, Mo - 0,1% w/w