bi system24

Preparat mikrobiologiczny z dodatkiem drożdży

bi system24 to innowacyjny i niepowtarzalny preparat wykazujący wyjątkowo szerokie działanie we wspieraniu wzrostu i rozwoju roślin oraz poprawy jakości gleby. Łączy w sobie potencjał wyspecjalizowanych szczepów bakterii PGPB i unikalnego szczepu drożdży Yarrowia lipolytica. Jego szerokie spektrum działania aktywnie udostępnia roślinom składniki pokarmowe i poprawia żyzność gleby. Oprócz tego zwiększa zasobność roślin w makroelementy, mikroelementy oraz związki bioaktywne. Przez korzystny wpływ na mikoryzę korzeniową roślin stymuluje ich wzrost, poprawia jakość plonów oraz zwiększa zdrowotność i ogólną odporność na zmienne warunki środowiskowe.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg

Zalety stosowania:

Wzbogaca glebę w łatwo przyswajalny dla roślin azot i fosfor oraz prozdrowotne związki aktywne
Promuje wzrost i rozwój roślin, uodparnia na stresy środowiskowe i przyczynia się do wyższego plonowania
Pozytywnie wpływa na wzrost i rozwój systemu korzeniowego roślin
W naturalny sposób poprawia stan fitosanitarny gleby i udostępnia składniki pokarmowe roślinom
Znacząco wpływa na poprawę jakości plonu podnosząc w nim zawartość składników odżywczych

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Znane na rynku preparatów bakteryjnych szczepy Bacillus azotofixans i Bacillus megaterium, zdolne do wiązania azotu atmosferycznego i udostępniania fosforu, zostały wzbogacone o trzeci komponent w postaci biomasy i metabolitów drożdży Yarrowia lipolytica. Wysoka efektywność poparta wieloletnimi doświadczeniami dwóch polskich firm AGRARIUS i Onesano S.A sprawia, że bi system24 znacząco wyróżnia się na tle innych preparatów, bazujących na potencjale mikroorganizmów glebowych. 

Bakterie Bacillus azotofixans w produkcie bi system24 pomagają w usprawnianiu obiegu azotu w glebie i dostarczają jego przyswajalne formy dla roślin. Dodatkowo zapobiega w nich kumulacji azotanów i azotynów oraz niezależnie od nawożenia mineralnego, zapewnia dostarczanie azotu w sposób ciągły. 

Z kolei bakterie Bacillus megaterium uczestniczą w rozkładzie uwstecznionych i związanych form fosforu (fosforynów i fosfonianów) na łatwo dostępnych dla roślin fosfor. Stosowanie bakterii Bacillus megaterium w uprawach rolniczych pozwala pozyskać od 20 do nawet 40 kg fosforu w czystej formie na 1 hektar. Ten pierwiastek podobnie jak azot, bierze udział we wszystkich życiowych procesach zachodzących w roślinie i jest on niezbędny do prawidłowego przebiegu fotosyntezy. Wspomaga przemianę materii, która jest szczególnie ważna przy powstawaniu białek i substancji zapasowych takich jak tłuszcze i fityna.  

Unikalność drożdży Yarrowia lipolytica wynika z ich zdolności do wytwarzania niezwykle złożonej gamy metabolitów drożdżowych, czyli wewnątrz i zewnątrzkomórkowych związków aktywnych. Te związki wydzielają się w wyniku przemiany materii zachodzącej w komórce drożdżowej i możemy do nich zaliczyć: 

  • trehaloza – związek nazywany „cukrem przeżycia”, który wykazuje zdolność do ochrony organizmów przed stresami środowiskowymi takimi jak susza, wysoka lub niska temperatura, promieniowanie UV czy ekstremalne ciśnienie osmotyczne. 
  • GABAkwas gamma-aminomasłowy – aminokwas niebiałkowy, który pomaga w ochronie roślin przed stresami abiotycznymi, takimi jak susza, metale ciężkie i zasolenie. Kwas gamma-aminomasłowy bierze szczególny udział w wydłużaniu łagiewki pyłkowej, wzroście korzeni, dojrzewaniu owoców i kiełkowaniu nasion. 
  • betaglukan – posiada właściwości przeciw infekcyjne i jest wykorzystywany również w suplementacji przez ludzi. 
  • alfaketoglutaran – ważny kwas organiczny w cyklu kwasu (TCA), który bierze udział w wielu reakcjach przebiegających w komórkach roślinnych. Jest również ważnym metabolitem w przemianach węgiel/azot (C/N), ponieważ jest potrzebny do przyswajania amoniaku. 
  • Jabłczan L- cytruliny – Połączenie aminokwasu L-cytruliny oraz kwasu jabłkowego wpływa na dwa główne procesy fizjologiczne w roślinach:
   • Kwas jabłkowy dba o transport azotu i utrzymanie równowagi komórkowej pod wpływem stresów środowiskowych. 
   • Cytrulina natomiast jest silnym reduktorem wolnych rodników i chroni enzymy komórkowe przed uszkodzeniami oksydacyjnymi (stres oksydacyjny). 
 • KOENZYM Q10 – Cząsteczka ta ma właściwości przeciwutleniające i chroni roślinę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi wytwarzanymi przez reaktywne formy tlenu. Ponadto koenzym Q10 ma pozytywny wpływ na wzrost świeżej masy pędów i korzeni, sprzyja rozwojowi roślin i wpływa na ilość i jakość plonów. 

Rozwój roślin w dużym stopniu jest determinowany dostępnością w podłożu mikro- oraz makroelementów. Przejście z fazy wzrostu do okresu generatywnego roślin również jest zależne od odpowiedniego poziomu niezbędnych składników odżywczych. Konieczne jest dbanie o to, aby stosowane nawozy były właściwie dobrane zarówno do stanu gleby, jak i uprawianych na nim gatunków roślin. To kluczowe, działanie ma istotny wpływ na ilość oraz jakość plonu. Drożdże z gatunku Yarrowia lipolytica stanowią bogate źródło nie tylko substancji aktywnych, ale również makro i mikroelementów takich jak: selen (Se), cynk (Zn), żelazo (Fe), molibden (Mo), miedź (Cu), magnez (Mg), potas (K), fosfor (P) i siarka (S). 

Po doglebowym zastosowaniu preparatu bi system24 roślina szybciej i efektywniej kiełkuje oraz jest bardziej odporna na niekorzystne warunki środowiska. Rośliny wykazują wyższą zasobność w kluczowe składniki odżywcze, uzyskując wyższe plonowanie i zawartość substancji pokarmowych. Niekwestionowaną przewagą tego preparatu jest wpływ zawartych w nim związków aktywnych takich jak koenzym Q10 czy kwas gamma-aminomasłowy na poprawę właściwości prozdrowotnych roślin. 

W dobie niepełnowartościowej żywności bardzo istotne jest skupienie uwagi na podniesieniu walorów zdrowotnych produkowanej żywności. Uzyskane po zastosowaniu preparatu bi system24 rośliny są bardziej zasobne m. in. w związki antyoksydacyjne, witaminy z grupy B, cynk, selen, magnez i żelazo. Tak bogata w prozdrowotne związki żywność, przynosi korzyści również dla konsumenta, a to sprawia, że rośliny wykazujące wyższe walory zdrowotne są bardziej konkurencyjne na rynku i chętnie wybierane przez klienta, nawet za wyższą cenę.

Bacillus megaterium, Bacillus azotofixans i szczep niekonwencjonalnych drożdży Yarrowia lipolytica - łącznie w liczebności min. 1x109 JTK w 1 gramie produktu.
UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Rośliny rolnicze 1 kg/200-350 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (jesień, wczesna wiosna)
Rośliny warzywne 1-2 kg/200-600 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (jesień, wczesna wiosna)
Uprawy pod osłonami 50 g/60-100 m² 2-4 razy w sezonie
Rośliny sadownicze 1-2 kg/200-600 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (jesień, wczesna wiosna)

Dodatkowe informacje:

Preparat należy stosować na wilgotną glebę, najlepiej z dodatkiem kwasów humusowych (sprzyjają namnażaniu się bakterii).
Nie należy preparatów mikrobiologicznych stosować w czasie słonecznej pogody i suszy, oraz mieszać z preparatami chemicznymi (fungicydy).

Może Cię zainteresować:

SOLER Brown

Nawóz
Odżywka do warzyw korzeniowych
Zobacz

bi safe

Preparat mikrobiologiczny
Poprawia stan biologiczny gleby
Zobacz

bi bean

Szczepionka do bobowatych
Do zaprawiania fasoli
Zobacz

POWERCOP

Nawóz
Wspiera ukorzenianie roślin
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram