bi system24

Preparat mikrobiologiczny z dodatkiem drożdży

bi system24 to innowacyjny i niepowtarzalny preparat wykazujący wyjątkowo szerokie działanie we wspieraniu wzrostu i rozwoju roślin oraz poprawy jakości gleby. Łączy w sobie potencjał wyspecjalizowanych szczepów bakterii PGPB i unikalnego szczepu drożdży Yarrowia lipolytica. Jego szerokie spektrum działania aktywnie udostępnia roślinom składniki pokarmowe i poprawia żyzność gleby. Oprócz tego zwiększa zasobność roślin w makroelementy, mikroelementy oraz związki bioaktywne. Przez korzystny wpływ na mikoryzę korzeniową roślin stymuluje ich wzrost, poprawia jakość plonów oraz zwiększa zdrowotność i ogólną odporność na zmienne warunki środowiskowe.
Dostępne opakowania:
1 kg
5 kg

Zalety stosowania:

Wzbogaca glebę w łatwo przyswajalny dla roślin azot i fosfor oraz prozdrowotne związki aktywne
Promuje wzrost i rozwój roślin, uodparnia na stresy środowiskowe i przyczynia się do wyższego plonowania
Pozytywnie wpływa na wzrost i rozwój systemu korzeniowego roślin
W naturalny sposób poprawia stan fitosanitarny gleby i udostępnia składniki pokarmowe roślinom
Znacząco wpływa na poprawę jakości plonu podnosząc w nim zawartość składników odżywczych

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Znane na rynku preparatów bakteryjnych szczepy Bacillus azotofixans i Bacillus megaterium, zdolne do wiązania azotu atmosferycznego i udostępniania fosforu, zostały wzbogacone o trzeci komponent w postaci biomasy i metabolitów drożdży Yarrowia lipolytica. Wysoka efektywność poparta wieloletnimi doświadczeniami dwóch polskich firm AGRARIUS i Onesano S.A sprawia, że bi system24 znacząco wyróżnia się na tle innych preparatów, bazujących na potencjale mikroorganizmów glebowych. 

Bakterie Bacillus azotofixans w produkcie bi system24 pomagają w usprawnianiu obiegu azotu w glebie i dostarczają jego przyswajalne formy dla roślin. Dodatkowo zapobiega w nich kumulacji azotanów i azotynów oraz niezależnie od nawożenia mineralnego, zapewnia dostarczanie azotu w sposób ciągły. 

Z kolei bakterie Bacillus megaterium uczestniczą w rozkładzie uwstecznionych i związanych form fosforu (fosforynów i fosfonianów) na łatwo dostępnych dla roślin fosfor. Stosowanie bakterii Bacillus megaterium w uprawach rolniczych pozwala pozyskać od 20 do nawet 40 kg fosforu w czystej formie na 1 hektar. Ten pierwiastek podobnie jak azot, bierze udział we wszystkich życiowych procesach zachodzących w roślinie i jest on niezbędny do prawidłowego przebiegu fotosyntezy. Wspomaga przemianę materii, która jest szczególnie ważna przy powstawaniu białek i substancji zapasowych takich jak tłuszcze i fityna.  

Unikalność drożdży Yarrowia lipolytica wynika z ich zdolności do wytwarzania niezwykle złożonej gamy metabolitów drożdżowych, czyli wewnątrz i zewnątrzkomórkowych związków aktywnych. Te związki wydzielają się w wyniku przemiany materii zachodzącej w komórce drożdżowej i możemy do nich zaliczyć: 

  • trehaloza – związek nazywany „cukrem przeżycia”, który wykazuje zdolność do ochrony organizmów przed stresami środowiskowymi takimi jak susza, wysoka lub niska temperatura, promieniowanie UV czy ekstremalne ciśnienie osmotyczne. 
  • GABAkwas gamma-aminomasłowy – aminokwas niebiałkowy, który pomaga w ochronie roślin przed stresami abiotycznymi, takimi jak susza, metale ciężkie i zasolenie. Kwas gamma-aminomasłowy bierze szczególny udział w wydłużaniu łagiewki pyłkowej, wzroście korzeni, dojrzewaniu owoców i kiełkowaniu nasion. 
  • betaglukan – posiada właściwości przeciw infekcyjne i jest wykorzystywany również w suplementacji przez ludzi. 
  • alfaketoglutaran – ważny kwas organiczny w cyklu kwasu (TCA), który bierze udział w wielu reakcjach przebiegających w komórkach roślinnych. Jest również ważnym metabolitem w przemianach węgiel/azot (C/N), ponieważ jest potrzebny do przyswajania amoniaku. 
  • Jabłczan L- cytruliny – Połączenie aminokwasu L-cytruliny oraz kwasu jabłkowego wpływa na dwa główne procesy fizjologiczne w roślinach:
    • Kwas jabłkowy dba o transport azotu i utrzymanie równowagi komórkowej pod wpływem stresów środowiskowych. 
    • Cytrulina natomiast jest silnym reduktorem wolnych rodników i chroni enzymy komórkowe przed uszkodzeniami oksydacyjnymi (stres oksydacyjny). 
  • KOENZYM Q10 – Cząsteczka ta ma właściwości przeciwutleniające i chroni roślinę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi wytwarzanymi przez reaktywne formy tlenu. Ponadto koenzym Q10 ma pozytywny wpływ na wzrost świeżej masy pędów i korzeni, sprzyja rozwojowi roślin i wpływa na ilość i jakość plonów. 

Rozwój roślin w dużym stopniu jest determinowany dostępnością w podłożu mikro- oraz makroelementów. Przejście z fazy wzrostu do okresu generatywnego roślin również jest zależne od odpowiedniego poziomu niezbędnych składników odżywczych. Konieczne jest dbanie o to, aby stosowane nawozy były właściwie dobrane zarówno do stanu gleby, jak i uprawianych na nim gatunków roślin. To kluczowe, działanie ma istotny wpływ na ilość oraz jakość plonu. Drożdże z gatunku Yarrowia lipolytica stanowią bogate źródło nie tylko substancji aktywnych, ale również makro i mikroelementów takich jak: selen (Se), cynk (Zn), żelazo (Fe), molibden (Mo), miedź (Cu), magnez (Mg), potas (K), fosfor (P) i siarka (S). 

Po doglebowym zastosowaniu preparatu bi system24 roślina szybciej i efektywniej kiełkuje oraz jest bardziej odporna na niekorzystne warunki środowiska. Rośliny wykazują wyższą zasobność w kluczowe składniki odżywcze, uzyskując wyższe plonowanie i zawartość substancji pokarmowych. Niekwestionowaną przewagą tego preparatu jest wpływ zawartych w nim związków aktywnych takich jak koenzym Q10 czy kwas gamma-aminomasłowy na poprawę właściwości prozdrowotnych roślin. 

W dobie niepełnowartościowej żywności bardzo istotne jest skupienie uwagi na podniesieniu walorów zdrowotnych produkowanej żywności. Uzyskane po zastosowaniu preparatu bi system24 rośliny są bardziej zasobne m. in. w związki antyoksydacyjne, witaminy z grupy B, cynk, selen, magnez i żelazo. Tak bogata w prozdrowotne związki żywność, przynosi korzyści również dla konsumenta, a to sprawia, że rośliny wykazujące wyższe walory zdrowotne są bardziej konkurencyjne na rynku i chętnie wybierane przez klienta, nawet za wyższą cenę.

Bacillus megaterium, Bacillus azotofixans i szczep niekonwencjonalnych drożdży Yarrowia lipolytica - łącznie w liczebności min. 1x109 JTK w 1 gramie produktu.
UPRAWA DAWKOWANIE STOSOWANIE
Rośliny rolnicze 1 kg/200-350 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (jesień, wczesna wiosna)
Rośliny warzywne 1-2 kg/200-600 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (jesień, wczesna wiosna)
Uprawy pod osłonami 50 g/60-100 m² 2-4 razy w sezonie
Rośliny sadownicze 1-2 kg/200-600 l wody/ha 1-2 razy w sezonie (jesień, wczesna wiosna)

Dodatkowe informacje:

Preparat należy stosować na wilgotną glebę, najlepiej z dodatkiem kwasów humusowych (sprzyjają namnażaniu się bakterii).
Nie należy preparatów mikrobiologicznych stosować w czasie słonecznej pogody i suszy, oraz mieszać z preparatami chemicznymi (fungicydy).

Produkt jest dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym na podstawie decyzji IUNG w Puławach nr: NE/802/2024

Może Cię zainteresować:

bi water

Preparat mikrobiologiczny
Oczyszcza zbiorniki wodne
Zobacz

bi wood

Preparat mikrobiologiczny
Przyspiesza rozkład drewna, pni i korzeni
Zobacz

STOP DROP FRUIT

Dla sadownictwa
Przeciw przedwczesnemu opadaniu owoców
Zobacz

SOLER Brown

Nawóz
Odżywka do warzyw korzeniowych
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram