bi fosfor

Bakterie fosforowe

Mikrobiologiczny preparat nawozowy bi fosfor zawiera bakterie fosforowe, które zasilają glebę i pozytywnie wpływają na rozwój roślin oraz ich zdrowotność. Środek pobudza rośliny do wzrostu i plonowania poprzez dostarczanie wyselekcjonowanych szczepów bakterii fosforowych Bacillus megaterium do gleby, umożliwiając udostępnianie fosforu dla roślin.

Dostępne opakowania:
100 g
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Udostępnia roślinom dobrze przyswajalny fosfor z gleby rozpuszczając związki złożone i uwstecznione formy
Wspiera wytwarzanie próchnicy zapewniającej roślinom właściwe warunki do wzrostu
Przyczynia się do tworzenia korzystnej gruzełkowatej struktury gleby
Poprawia wielkość i jakość plonów
Ogranicza występowanie w uprawie niekorzystnych patogenów

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Specjalistyczny nawóz mikrobiologiczny bi fosfor zawiera starannie wyselekcjonowane bakterie fosforowe Bacillus megaterium, które przyczyniają się do poprawy jakości gleby. Bakterie megaterium są określane jako „superbakterie”, gdyż poprawiają zasobność gleby w dobrze przyswajalny dla roślin fosfor. Szczepy Bacillus megaterium rozkładają uwstecznione i związane formy fosforu (w tym fosforyny, fosfoniany) w fosfor o doskonałej dostępności.

W preparacie bi fosfor wykorzystano dużą ilość bakterii Bacillus megaterium, co pozwala uzyskać na jednym hektarze nawet do 20-40 kg dodatkowego fosforu. Ten składnik mineralny bierze udział we wszystkich życiowych procesach roślin. Fosfor jest niezbędny m.in. do fotosyntezy, przemiany materii i tworzenia białek oraz substancji zapasowych takich jak chityna czy tłuszcze. Mimo iż ten składnik wymywa się dość trudno, jednocześnie musi być dostępny na konkretnej głębokości profilu glebowego – dokładnie w ryzosferze, gdzie znajdują się systemy korzeniowe. Ważna jest świadomość, że rośliny pobierają fosfor z gleby wyłącznie w postaci jonów kwasu fosforowego (V), a odpowiednia podaż tego składnika stanowi niezbędny element udanej uprawy.

Niedobór fosforu zakłóca podstawowe funkcje życiowe roślin – osłabia ich wzrost i prowadzi do problemów w rozwoju systemu korzeniowego, a przez to skutkuje gorszym pobieraniem składników odżywczych zawartych w glebie. Niestety udział dobrze przyswajalnej formy fosforu jest na polskich glebach zbyt mały i zwykle trzeba go systematycznie dostarczać. Dzięki zastosowaniu bakterii fosforowych nazywanych też PSB możliwe jest rozpuszczanie fosforanów uwstecznionych i uzyskiwanie lepiej przyswajalnych form fosforu. PSB wprowadzają do gleby nie tylko fosfor, ale też takie związki jak auksyny, cytokininy, siderofory i witaminy. Zastosowanie bakterii fosforowych z preparatu bi fosfor pomaga w naturalny sposób optymalizować produkcję rolną. 

Mikrobiologiczny nawóz bi fosfor to unikalny produkt wspierający ekologiczne rolnictwo. Preparat opracowany z zastosowaniem nowoczesnych technologii wpływa pozytywnie na jakość gleby poprzez stwarzanie roślinom optymalnych warunków do rozwoju, wzrostu i obfitego plonowania. Bakterie fosforowe zawarte w bi fosfor sprawdzają się doskonale w różnych typach upraw, zarówno na polu, jak i pod osłonami. Ten naturalny nawóz poprawia odporność roślin na stres, wspomaga rozwój bryły korzeniowej i przeciwdziała chorobotwórczym patogenom.

Bacillus megaterium w ilości 1x109 JTK w 1 gramie produktu.
UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze0,5-1 kg/200-350 l wody/ha1-2 razy w sezonie wiosennym
Rośliny warzywne polowe0,5-1 kg/200-350 l wody/ha1-2 razy w sezonie wiosennym
Warzywa pod osłonami25 g/60-100 m21-2 razy w sezonie wiosennym
Drzewa i krzewy owocowe0,5-1 kg/400-600 l wody/ha1-2 razy w sezonie wiosennym
Jagodowe: truskawki, porzeczki, maliny0,5-1 kg/200-400 l wody/ha1-2 razy w sezonie wiosennym

Dodatkowe informacje:

Preparat bi fosfor z bakteriami fosforowymi należy stosować zawsze na wilgotną glebę, najlepiej razem z kwasami humusowymi sprzyjającymi namnażaniu się bakterii. Nawozu nie należy używać podczas słonecznej pogody oraz w czasie suszy. Nie zaleca się też mieszania go z fungicydami.

bi fosfor został dopuszczony do stosowania w uprawach ekologicznych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, numer dopuszczenia: (SE/26/2020).

Może Cię zainteresować:

bi protect FOREST

Do upraw leśnych
Dba o zdrowotność roślin iglastych
Zobacz

SOLER L

Nawóz
Odżywka do soi i roślin bobowatych
Zobacz

SOLER R

Nawóz
Odżywka do rzepaku
Zobacz

bi protect

Preparat mikrobiologiczny
Wspomaga zdrowotność roślin
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram