bi azot

Bakterie azotowe

Doglebowy nawóz mikrobiologiczny bi azot jest jedynym na polskim rynku wysokiej jakości sypkim preparatem wspomagającym uprawy. Bi azot zawiera unikalne bakterie azotowe Bacillus azotofixans wzbogacające glebę w azot pochodzący z atmosfery. Preparat cechuje się nie tylko wyjątkową łatwością stosowania w różnych typach upraw, ale też wysokim stopniem skuteczności potwierdzonym badaniami.
Pobierz świadectwo kwalifikacji ECO
Dostępne opakowania:
100 g
1 kg
5 kg
20 kg

Zalety stosowania:

Wiąże i mineralizuje azot z powietrza atmosferycznego
Współtworzy korzystną gruzełkową strukturę gleby
Korzystnie wpływa na zdrowotność roślin i warunkuje ich obfite plonowanie
Ogranicza w glebie populację chorobotwórczych patogenów
Ułatwia i przyspiesza rozkład materii organicznej

Opis produktu:

Działanie
Skład
Dawkowanie

Preparat bi azot skutecznie wiąże azot z atmosfery i ułatwia roślinom jego efektywne przyswajanie podobnie jak składniki pokarmowe z materii organicznej, które są dzięki zasileniu preparatem bi azot mineralizowane i dostarczane roślinom. Produkt jest bogaty w unikalne bakterie azotowe Bacillus azotofixans, które usprawniają obieg azotu w glebie i pomagają dostarczać go roślinom w doskonale przyswajalnej formie. Preparat zapobiega gromadzeniu się w tkankach roślin azotynów i azotanów. Ten innowacyjny środek jest jedynym na polskim rynku sypkim preparatem zawierającym tak dużą ilość pożytecznych bakterii w 1 gramie produktu.

Preparat dostarcza azot w sposób ciągły i długotrwały. Użycie preparatu wczesną wiosną lub jesienią pozwala odbudować odpowiednią populację bakterii Bacillus azotofixans w glebie i stworzyć optymalne warunki do rozwoju roślin. Dzięki przyspieszeniu rozkładu resztek pożniwnych bi azot pomaga wzbogacać glebę w próchnicę i tworzyć optymalne warunki dla upraw rolniczych, warzywnych oraz sadowniczych.

Nawóz mikrobiologiczny bi azot warto stosować szczególnie na glebach o małej zawartości próchnicy i intensywnie eksploatowanych, gdzie zawartość pożytecznych mikroorganizmów jest zbyt mała do utrzymania właściwej zdrowotności gleby. Bi azot dzięki zawartości szczególnie odpornych na niekorzystne warunki środowiska doskonale sprawdza się na glebach, na których stosowane były herbicydy, nawozy sztuczne, insektycydy i fungicydy oraz wszędzie tam, gdzie niekorzystne warunki środowiskowe doprowadzają do zubożenia gruntu i ograniczenia populacji bakterii azotowych.

Dostępność odpowiednich ilości azotu jest konieczna dla powodzenia uprawy. Azot to składnik chlorofilu, białek i enzymów. Ten minerał pełni bardzo ważną funkcję w metabolizmie roślin, a jego niedobór skutkuje zahamowaniem wzrostu, żółknięciem, przebarwieniami i pogorszonym plonowaniem.

Dostosowana do potrzeb roślin odpowiednia ilość  bakterii azotowych w glebie warunkuje wytwarzanie związków wspomagających wzrost i plonowanie roślin. Wolno żyjące w okolicach ryzosfery bakterie Bacillus azotofixans są szczególnie pożądane w glebie z uwagi na ich zdolność do diazotrofii – wiązania azotu cząsteczkowego z atmosfery przy wykorzystaniu enzymu o nazwie nitrogenaza. Bakterie azotowe mogą związać nawet do 50 kg azotu na 1 ha powierzchni uprawowej, a tak związany pierwiastek może dalej krążyć w biosferze.

Bacillus azotofixans w ilości 1x109 JTK w 1 gramie produktu.
UPRAWADAWKOWANIESTOSOWANIE
Rośliny rolnicze0,5-1 kg/200-350 l wody/ha1-2 razy w sezonie (wiosną przed siewem lub na plantację i jesienią na resztki pożniwne)
Rośliny warzywne polowe0,5-1 kg/200-350 l wody/ha2-3 razy w sezonie
Warzywa pod osłonami25 g/60-100 m22-3 razy w sezonie
Drzewa i krzewy owocowe0,5-1 kg/400-600 l wody/ha2-3 razy w sezonie
Jagodowe: truskawki, porzeczki, maliny0,5-1 kg/200-400 l wody/ha2-3 razy w sezonie
Rozkład resztek pożniwnych0,5-1 kg/200-300 l wody/hana jesieni

Dodatkowe informacje:

Nawóz mikrobiologiczny bi azot powinien być stosowany na wilgotną glebę – najlepiej razem z kwasami humusowymi potęgującymi proces namnażania się bakterii azotowych Bacillus azotofixans. Preparatu mikrobiologicznego bi azot nie należy stosować w czasie słonecznej pogody i w trakcie suszy. Nie powinno się go też mieszać z chemicznymi preparatami w szczególności z fungicydami.

Nawóz został dopuszczony do stosowania w uprawach ekologicznych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (SE/25/2020).

Efekty działania:

Zobacz efekty działania bi azot na zdjęciach przesłanych przez naszych zadowolonych klientów!
Tu może pojawić się Twoje zdjęcie
Chcesz pokazać swoje plony po zastosowaniu produktów AGRARIUS?
Napisz do nas i wyślij wyniki swoich doświadczeń.
Wyślij do nas zdjęcie!

Może Cię zainteresować:

nanogro aqua FOREST

Do upraw leśnych
Stymulator wzrostu roślin iglastych
Zobacz

GleboMax

Kwasy humusowe
Podnosi poziom próchnicy
Zobacz

SOLER Flower

Nawóz
Odżywka do roślin ozdobnych
Zobacz

SOLER K

Nawóz
Odżywka do kukurydzy
Zobacz
1 2 3 14
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram