Język polski English language Slovak

Labirynt kukurydzy w Pisarzowicach

Kukurydza - popularna roślina uprawiana w Polsce na ziarno lub na kiszonkę dla zwierząt. W tym roku za sprawą Pana Leszka Grali, Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej, właściciela gospodarstwa Agro-Farm w Pisarzowicach, koło Zgorzelca, stała się powszechnym obiektem zainteresowania. Kukurydza została posiana na obszarze 3 ha, w specjalny, bardzo precyzyjny sposób, tworząc ogromy labirynt. Rośliny rosły w odległości 7 cm od siebie a ścieżki, którymi chodzili zaproszeni goście i zwiedzający miały 70 cm szerokości.

Przez cały sezon można było obserwować jak rośliny wzrastają, by pod koniec września osiągnąć wysokość ponad 3 metrów. Labirynt Pana Grali stał się tym sposobem jednym z największych w Europie. Pomiędzy 2 a 4 października tego roku był dostępny dla zwiedzających , co zbiegło się z 25- leciem gospodarstwa Agro-Farm. Drugiego października odbyła się tam impreza polowa, gdzie wraz ze swoim stoiskiem gościliśmy także my, czyli firma Agrarius. Nasze produkty od 2 lat są obecne w uprawach na polach gospodarstwa Agro-Farm. Dorodna kukurydza, którą wszyscy mogli podziwiać, również była uprawiana przy wsparciu jednego z naszych produktów - nanogro aqua (induktora odporności i stymulatora wzrostu).

Imprezę uważamy za bardzo udaną. Pogoda dopisała a zwiedzanie labiryntu dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Wszyscy świetnie się bawili spacerując po kukurydzianym gąszczu. Gratulujemy właścicielowi dorodnych roślin i pomysłu, którego realizacja pokazała ludziom rolnictwo z innej, fascynującej strony oraz zwróciła uwagę na to, nad czym w dzisiejszych czasach mało ludzi się zastanawia idąc do sklepu po gotowe produkty, mianowicie skąd to się bierze, ile trzeba wysiłku rolnika i firm z nim współpracujących (sprzedających nasiona, maszyny, czy inne środki potrzebne do produkcji takie jak nawozy, preparaty wspomagające, środki ochrony roślin) aby uzyskać doskonały plon.

Bardzo dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i zapraszamy do współpracy oraz stosowania naszych produktów.

Zespół firmy Agrarius