Nawigacja Opinie

Opinie

Wiesław Michałek, kierownik produkcji

Gospodarstwo IHAR PIB ZD Grodkowice, 560 ha

/produkcja materiału siewnego pszenicy ozimej i jarej, rzepak ozimy, bobik, kukurydza/ 


"Wiosna 2014r była w naszym rejonie bardzo kapryśna z niskimi temperaturami dobowymi oraz  intensywnymi opadami deszczu. Gospodarujemy na glebach  klasy III a, b są to ciężkie i zlewne gleby dlatego od sześciu lat uprawiamy bez pługa co poprawiło stosunki wodno powietrzne.
Siew kukurydzy jak na nasze warunki klimatyczne rozpoczęliśmy dość późno była to trzecia dekada kwietnia to był dopiero początek kłopotów, po obsianiu 38ha przez półtorej tygodnia padał intensywny deszcz temperatura spadła prawie do panujących w  jesieni. Na 18ha działce widok był straszny ziemia zlana zbita z licznymi zalewiskami, resztę zrobiła znów wysoka temperatura. Po dokonaniu lustracji  decyzja była jedna trzeba rozluźnić glebę i napowietrzyć. Z odsieczą przyszły  produkty firmy Agrarius z którą współpracujemy od kilku lat tak w sferze doświadczalnej jak i  w uprawach polowych.

Znając siłę produktu Nano-Gro który z powodzeniem stosujemy w gospodarstwie, w kukurydzy zastosowaliśmy dwa produkty LIGNOhumat Super oraz FITO doctor. Zastosowanie LIGNOhumatu w dawce 1 kg na ha pomogło w zwiększeniu pustych przestrzeni i przepuszczenie wody w naszej ciężkiej glebie oraz zwiększyła się przepuszczalność powietrza w profilu glebowym, co za tym idzie możliwość oddychania korzeni.

FITO docor w dawce 1 kg na ha zapobiega atakom  chorobotwórczych patogenów grzybowych i bakteryjnych. Zaletą jest poprawienie stanu mikrobiologicznego gleby szybszego wzrostu roślin oraz podwyższa urodzajność gleby.
Na efekty nie trzeba było długo czekać gleba po zastosowani tych dwóch produktów zaczęła odzyskiwać dobrą kondycję.
W naszym gospodarstwie gleba jest traktowano jak żywy organizm dlatego współpracujemy z firmą Agrarius. Kukurydza zaczęła równomiernie wschodzić  co w efekcie dało wyrównaną plantację i zadowalający plon na poziomie 12ton z ha na sucho.
Produkty Agrarius stosuję również  w własnym gospodarstwie gdzie między innymi uprawiam kukurydzę w technologii  bezorkowej są nimi LIGNOhumat SUPER, FITO doctor, AZOT bacter i FOSFOR bacter oraz NANO-GRO.
Chciałbym podkreślić , że  każdy kto traktuje glebę jako żywy organizm powinien stosować przyjazne dla niej produkty a takimi są pochodzące z Agrariusa."


 

Ryszard Kręgiel Kierownik Produkcji Gospodarstwo Rolne RSP Wierzbno

 

wielkość gospodarstwa 700 ha region Nysa woj. opolskie uprawy: pszenica, jęczmień,rzepak

 

"NANO-GRO® stosuję od 2010 roku. Głównie jako dodatek do zaprawiania materiału siewnego pszenicy.

Od 2011 roku zgodnie z zaleceniami dystrybutora postanowiłem wykonywać również zabiegi dolistne jesienią i wiosną biostymulatorem NANO-GRO®. Stymulator widocznie poprawia stan upraw podczas całego okresu wegetacji, ogranicza występowanie chorób, co przekłada się na zwyżkę plonu.

 

W  sezonie 2013 dzięki NANO-GRO® uratowałem 50 ha pszenicy ozimej, która w związku z sytuacją pogodową w naszym rejonie w zimie była przeznaczona do przeorania."

 

 

dr Anna Ambroszczyk, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

" W przeprowadzonych badaniach nad uprawą pomidora pod osłonami (w tunelu foliowym) zaobserwowano, że rośliny, których nasiona poddano zaprawianiu Nano-Gro® przed siewem, w fazie rozsady charakteryzowały sie silniejszym wzrostem, miały bardziej rozbudowany system korzeniowy i w odróznieniu od roślin niezaprawianych nie były atakowane przez szkodniki takie jak mszyca czy przędziorek. 
Rośliny zaprawiane przedsiewnie Nano-Gro® charakteryzowały sie wyższym plonem owoców.

W przeprowadzonych analizach laboratoryjnych owoców, stwierdzono, że owoce z roślin, u których zastosowano Nano-Gro® posiadały więcej witaminy C w składzie.
Ogólnie można stwierdzić, że preparat Nano-Gro® korzystnie wpływa na rosliny zarówno w fazie wzrostu wegetatywnego  jak i generatywnego."

                                        Anna Ambroszczyk

Rafał Rataj,  Gospodarstwo Rolne Rolpol w Łęczynie
Rafał Rataj wraz ze swym ojcem Bohdanem Rataj i z innymi członkami spółki prowadzi 1850-hektarowe Gospodarstwo Rolne ROLPOL w Łęczynie (woj. zachodniopomorskie). Uprawiają głównie wszystkie zboża, rzepak oraz buraka cukrowego.

W latach 2008/2009 po raz pierwszy przetestował na części areału Nano-Gro® w formie oprysku. Wyniki przerosły oczekiwania i Nano-Gro® na stałe wpisało się jako stały element produkcji zboża, rzepaku i buraków cukrowych w Gospodarstwie Rolpol.

„Po zastosowaniu stymulatora wzrostu i plonowania roślin Nano-Gro® widzimy znaczną różnicę nie tylko w końcowej fazie produkcji – plonie (wzrost plonu nawet do 15%), ale także można zaobserwować, że rośliny lepiej przezimowują, szybciej rosną, są zdrowsze i bardziej odporne na choroby, lepiej znoszą niekorzystne warunki środowiskowe.
Co ciekawe przy produkcji buraka cukrowego wzrósł nie tylko plon korzeni, ale również zwiększyła się jego polaryzacja.
Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Nano-Gro®."

                                       Rafał Rataj

 

Bronisław Haładus, Gospodarstwo Rolne RAPEX Grabin Sp.z o.o, woj. opolskie
Prezes RAPEX Grabin Sp.z o.o., na 2000 ha, uprawia kukurydzę,pszenicę, jęczmień i rzepak.

"NANO-GRO®  w swoim gospodarstwie stosuję od trzech lat.
Początkowo zlecałem zaprawienie części materiału siewnego – pszenicy ozimej, aby zobaczyć czy stymulator faktycznie działa.
Rzeczywiście, rośliny były mocniejsze, pełne wigoru, bardziej odporne na choroby.
Od dwóch lat NANO-GRO®  stosuję już na całej swojej powierzchn,i a oprócz dodawania  do  materiału siewnego, zgodnie z zaleceniami dystrybutora, stosuję także jesienne i wiosenne  opryski nalistne połączone z zabiegami  fungicydowymi.
Rośliny  zdecydowanie lepiej startują jesienią a po zimie szybciej się regenerują.
Polecam NANO-GRO®!!!"
                                  Bronisław Haładus

 

 

Bogdan Kulczyński współwłaściciel OBROL Sp. j., Kruszewnia (woj. wielkopolskie)
Producent materiału siewnego rzepaku i kukurydzy

 „Pierwszy raz użyliśmy NANO-GRO® w sezonie 2009 do zaprawienia odmiany rzepaku ozimego Mickey. Próby polowe i obserwacje u rolników wyszły bardzo dobrze na korzyść materiału siewnego z NANO-GRO®. Po pierwsze rośliny świetnie przezimowały, były bardziej odporne na choroby, zaobserwowaliśmy większą liczbę łuszczyn, co w efekcie przełożyło się na wysoki plon.

 W następnych sezonach postanowiliśmy poszerzyć ofertę materiału siewnego zaprawianego NANO-GRO® o kolejne odmiany ozime i jare. które cechują się wysokim plonowaniem oraz wysokim zaolejeniem”

                               Bogdan Kulczyński

 

Henryk Czadankiewicz, Gospodarstwo Rolne RSP Nowy Świętów, woj. opolskie
Henryk Czadankiewicz jest Prezesem RSP Nowy Świętów, na 920 ha uprawia pszenicę, jęczmień i rzepak.

"NANO-GRO® stosuję już od kilku sezonów.
Jesienią oprysk  na zboża i rzepak ozimy, aby rośliny lepiej przezimowały, a także na wiosnę zaraz po ruszeniu wegetacji, aby przyspieszyć regenerację po zimie i pobudzić do wzrostu.
Pierwszy raz zastosowałem NANO-GRO®  na niewielkim obszarze jęczmienia ozimego,  rośliny na pozostałym obszarze (nieopryskanym) miały zauważalnie gorszy start.

To mnie przekonało! - widać było różnicę  podczas całego  okresu wegetacji, jak również w plonie.
W chwili obecnej NANO-GRO®  stosuję już na  powierzchni 500 ha.
NANO-GRO®  stosuję przy okazji wykonywania nawożenia dolistnego oraz zabiegów fungicydowych.
Zdecydowanie Polecam!"

                         Henryk Czadankiewicz

 

Marek Rybicki, Gospodarstwo Sadownicze, Lipie (woj. mazowieckie)

 

"Z Nano-Gro zetknąłem się po raz pierwszy kilka sezonów temu. Już po kilku dniach od zabiegu było widać pozytywne różnice .

Tym bardziej, że wprowadzam coraz więcej organicznych preparatów, zarówno do ochrony jak i do odżywiania drzew w swoim gospodarstwie. I widać że ten sad staje się zdrowszy.

Polecam i  popieram takie preparaty jak Nano-Gro!"

 

                                Marek Rybicki

Adres

AGRARIUS Sp. z o. o.
Prałkowce 177/1
37-700 Przemyśl

Kontakt

tel./fax: +48 16 675 03 38
e-mail: biuro@agrarius.eu
formularz kontaktowy

Newsletter

x