Nowoczesna technologia

 

Jak dotąd głównymi surowcami do produkcji substancji huminowych były leonardyty, torf lub specjalne odmiany węgla brunatnego. Główną zaletą tego typu surowców jest ich dostępność w różnych regionach świata. Kwasy huminowe zawarte w takich surowcach to wysokocząsteczkowe, nierozpuszczalne frakcje.

 

Naukowcy opracowali nową, rewolucyjną technologię produkcji kwasów humusowych o wysokim stężeniu. Jedną z cech tej technologii jest imitacja naturalnych procesów humifikacji drewna. W naturze proces próchnienia węgla drzewnego może trwać wieki, natomiast opracowana technologia skraca ten czas do 1-2 godzin.

 

Dzięki temu możliwa jest produkcja szerokiej gamy wysoko- i niskocząsteczkowych: soli kwasów huminowych i kwasów fulwowych. Intensywne badania i wysiłki mające na celu usprawnienie technologii zaowocowały opracowaniem i wprowadzeniem do sprzedaży nowej generacji preparatu humusowego o nazwie LIGNOhumat® SUPER.

 

LIGNOhumat® SUPER jest wykorzystywany w kompleksowym dokarmianiu roślin uprawnych poprzez:

  • nawożenie doglebowe
  • oprysk dolistny roślin
  • kompleksowe dokarmianie roślin uprawnych
  • nawadnianie kropelkowe i fertygacja

 

Dzięki stuprocentowej rozpuszczalności LIGNOhumat® SUPER preparat ten może być stosowany w systemach nawadniania kroplowego w uprawach polowych i szklarniowych. LIGNOhumat® SUPER  może być bez problemu używany ze wszystkimi rodzajami opryskiwaczy, w tym z małymi i bardzo małymi modelami.

Adres

AGRARIUS Sp. z o. o.
Prałkowce 177/1
37-700 Przemyśl

Kontakt

tel./fax: +48 16 675 03 38
e-mail: biuro@agrarius.eu
formularz kontaktowy

Newsletter

x