Opinie o produkcie

Dariusz Modzelewski

Gospodarstwo Rolne, Strzyżów (woj. lubelskie)
uprawia pszenicę ozimą, buraki cukrowe na 100 ha


„Moje uprawy buraka cukrowego położone są w rejonach, gdzie na części pól powstają zalewiska, na których rośliny całkowicie wypadają. Jest to częsty problem na okolicznych polach.

Na części pola postanowiłem wypróbować oprysk doglebowy LIGNOhumat SUPER. Muszę przyznać, że preparat spełnił moje oczekiwania. Struktura gleba widocznie się zmieniła - poprawiła się jej struktura gruzełkowata .”

 

 


 

inż. Mariana Piotrowskiego Nowa Bystrzyca k. Bychawy

produkcja rzepaku i pszenicy

 

W 2012 roku wiosną p. Piotrowski w uprawie rzepaku ozimego odmiany Bellevue zastosował nowy preparat - LIGNOhumat SUPER w dwóch dawkach po 0,5 kg na ha.

Inż. Marian Piotrowski: "Rzepak po ciężkiej zimie był w kiepskim stanie i poważnie zastanawiałem się nad jego zaoraniem. Postanowiłem jednak dać mu szansę stosując kwasy huminowe w postaci preparatu LIGNOhumat. Decyzja okazała się słuszna. Rzepak odzyskał wigor i obecnie rokuje się na plon grubo powyżej 4 ton/ha".

Jedyną formą nawożenia była jesienna dawka potasu - 90 kg w czystym składniku na ha. Dodatkową wartością po zastosowaniu LIGNOhumat SUPER okazała się większa skuteczność zastosowanych środków owadobójczych. Do likwidacji zagrożeń wystarczyła 1-krotna dawka środków owadobójczych, podczas gdy okoliczni plantatorzy wykonywali przynajmniej 2 zabiegi.

Kwasy huminowe przedłużają i intensyfikują działanie wszelkich środków stosowanych w uprawach."

 

 Na zdjęciu inż. Marian Piotrowski i rzepak Bellevue - w jednej łuszczynie naliczyliśmy ok 30 ziaren.                   

 

Jacek Bernaciak Grochocica (okolice Sandomierza)

Gospodarstwo sadowniczo-warzywnicze

 

Od kilku lat w produkcji - szczególnie warzywniczej, wykorzystywane są biologiczne środki ochrony roślin, służące jednocześnie utrzymaniu wysokiej kultury gleb. W 2012 roku do uprawy marchwi (wczesna odmiana Laguna wysiew 15 kwietnia) zastosowano LIGNOhumat SUPER w ilościach 1kg LIGNOhumat SUPER na 1 ha uprawy. Preparat zastosowano przedsiewnie. Dodatkowe nawożenie to Mikrosol - 200 kg/ha oraz 100 kg mocznika/ha.

LIGNOhumat Super pozwolił na osiągnięcie tradycyjnie wysokiej u Państwa Bernaciaków jakości produktu, przy mniejszych kosztach, ponieważ koszt w porównaniu z dotychczas stosowanymi środkami był mniejszy o ok. 30%

Na zdjęciu Pan Jacek Bernaciak na plantacji marchwi Laguna.

Adres

AGRARIUS Sp. z o. o.
Prałkowce 177/1
37-700 Przemyśl

Kontakt

tel./fax: +48 16 675 03 38
e-mail: biuro@agrarius.eu
formularz kontaktowy

Newsletter

x