FOSFOR bacter

FOSFOR bacter - preparat bakteryjny na bazie Bacillus megaterium, przetwarza fosfor do form łatwych do pobrania przez rośliny.

 

Preparat bakteryjny poprawiający właściwości gleby. Jego działanie opiera się na naturalnej zdolności bakterii Bacillus megaterium do przetwarzania fosforu z trudno dostępnych połączeń nieorganicznych i organicznych do form łatwych łatwo przyswajalnych przez rośliny.

Fosfor to ważny dla życia roślin makroelement. Zapotrzebowanie na ten składnik zwiększa się szczególnie latem, gdyż warunkuje on wytwarzanie kwiatów i owoców. Fosfor odpowiada też za rozwój systemu korzeniowego. Gdy tego składnika brakuje, wzrost roślin jest spowolniony, liście, ogonki i łodygi przybierają purpurowo-fioletowe zabarwienie, liście mogą stawać się usztywnione. Słabsze jest też kwitnienie, wiązanie owoców i wykształcanie nasion.

Trzeba jednak pamiętać, iż fosfor, mimo jego obecności w glebie, może być niedostępny dla roślin. A to dlatego, że łatwo wytrąca się w mniej rozpuszczalne formy, jego przyswajalność bardzo się zmniejsza na glebach zbyt kwaśnych, a także przy przenawożeniu azotem. Jest także mało ruchliwy w glebie i musi być dostarczony bezpośrednio w obrębie korzeni rośliny.

 

FOSFOR bacter dzięki swym właściwościom stymuluje wzrost i rozwój roślin oraz sprzyja ich uodparnianiu na szkodliwe patogeny, co przekłada się na wzrost plonu i podniesienie jego jakości.


Brak okresu karencji i prewencji.


Skład preparatu:
Ilość komórek Bacillus megaterium wynosi 1x109 / 1 ml

 

FOSFOR bacter jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt, ptaków i pszczół - atest PZH nr PZH/HT 2561/2011

 

Adres

AGRARIUS Sp. z o. o.
Prałkowce 177/1
37-700 Przemyśl

Kontakt

tel./fax: +48 16 675 03 38
e-mail: biuro@agrarius.eu
formularz kontaktowy

Newsletter

x