NANO-GRO AQUA - MEGA SIŁA MEGA PLON

NANO-GRO AQUA DZIAŁA!!!! I to jak!!! Zdjęcia mówią same za siebie. Rolnicy, którzy zastosowali NANO-GRO AQUA w marcu potwierdzają, że rzepak i pszenica, pomimo bardzo niekorzystnych warunków pogodowych, jest w odpowiedniej fazie rozwojowej na ten okres w porównaniu do bardzo marnej kontroli.

 

Na zdjęciach z 28 kwietnia 2017 roku  pokazano rośliny kontrolne (standardowa uprawa rzepaku) i rośliny po jednokrotnej aplikacji NANO-GRO AQUA wykonanej 15 marca 2017 roku, okolice Parczewa.

Rośliny u  których zastosowano NANO-GRO AQUA są wyraźniej rozrośnięte, mają większą ilość liści, liście są krępe (nie są wyciągnięte jak u roślin kontrolnych). Bryła korzeniowa jest bardziej rozbudowana i korzeń jest o kilka cm dłuższy co daje pewność że przy suchej pogodzie roślina lepiej sobie radę z pobieraniem wody i składników mineralnych.

Wyraźnie widać na pokazanych roślinach wpływ NANO-GRO AQUA na regenerację rzepaku ozimego. Już jednokrotny zabieg spowodował regenerację rośliny i silny rozrost, co przyczyni się do lepszego odżywienia roślin i pędów kwiatostanowych a potem wiążących się i dojrzewających nasion.

Istotą preparatu NANO-GRO AQUA jest unikalne połączenie stymulatora wzrostu i plonowania roślin NANO-GRO z ekstraktem z alg Ascophyllum nodosum  i kwasów humusowych nowej generacji.

 

Reakcje rośliny na NANO-GRO AQUA ujawniają się już po kilku minutach od wniknięcia do komórki rośliny i obejmują tworzenie cząsteczek sygnałowych, /ich percepcję i przemieszczanie/ oraz aktywację genów obrony /naturalnych procesów obronnych rośliny/.

Dzięki takiemu połączeniu składników w NANO-GRO AQUA roślina oprócz reakcji obronnej  na stresy zyskuje doskonałe odżywienie poprzez dostarczenie roślinie czystych aminokwasów oraz innych substancji fizjologicznie aktywnych zawartych w ekstrakcie z alg  (polisacharydów: kwas alginowy, mannitol, laminaryna, oligosacharydów i fitohormonów oraz kwasach humusowych, które działają jak naturalne auksyny.

 

Mechanizm działania NANO-GRO AQUA polega na wyzwoleniu naturalnego potencjału plonotwórczego rośliny i wzmocnieniu jej odporności zarówno na choroby jak i niesprzyjające warunki uprawy, takie jak stresy (termiczne, wodne, nadmierne nasłonecznienie, uszkodzenia mechaniczne, atak szkodników i patogenów), na które roślina jest narażona w sezonie wegetacyjnym. Wpływa również korzystnie na plonowanie i jakość owoców - równomierność ich wzrostu i wybarwienia oraz zawartość związków odżywczych. Dodatek ekstraktu z alg oraz substancji humusowych powoduje przyspieszenie działania preparatu, który działa bezpośrednio po zabiegu poprzez poprawę transportu na poziomie komórkowym oraz wzmocnienie roślin poprzez wbudowywanie w komórki aminokwasów pochodzących z alg i tworzenie białek budulcowych. 

 

Oto jak wyglądał rzepak dwa tygodnie po oprysku 27 marca br.:

Składniki zawarte w NANO-GRO AQUA wpływają na wzrost aktywności chlorofilu i jego zawartości w liściach, stymulację aktywności enzymów odgrywających kluczową rolę w pobieraniu składników pokarmowych. Stymulują wydajność fotosyntezy oraz syntezę poliamidów odpowiedzialnych m.in. za kwitnienie, efektywne zapłodnienie i zawiązanie owoców.

 

Wysoka zawartość kwasów humusowych (30%), powoduje dodatkowo tworzenie  film ochronny na powierzchni roślin, fizycznie chroniąc je przed nadmiernym promieniowaniem i transpiracją oraz przed atakami patogenów chorobotwórczych i szkodników. Sposób działania produktu oraz lepsze przyleganie cieczy roboczej do liści to cechy sprawiające, że jest szczególnie polecany w początkowym okresie wegetacji do pobudzenia wzrostu oraz w zabiegach regeneracyjnych.

Adres

AGRARIUS Sp. z o. o.
Prałkowce 177/1
37-700 Przemyśl

Kontakt

tel./fax: +48 16 675 03 38
e-mail: biuro@agrarius.eu
formularz kontaktowy

Newsletter

x