Charakterystyka produktu

NANO-GRO® AQUA jest induktorem odporności roślin oraz aktywatorem wzrostu i plonowania.

Działanie jego polega na naturalnym uruchamianiu wewnętrznego potencjału plonotwórczego oraz mechanizmu obronnego roślin na poziomie komórkowym, pobudzając je do produkowania naturalnych hormonów wzrostu tj. auksyn, giberelin oraz cytokinin oraz enzymów aktywujących procesy fizjologiczne działając jak swoista szczepionka dla roślin.


Działanie to objawia się uformowaniem rozbudowanego mocnego korzenia, który umożliwia większą penetrację gleby i lepsze pobieranie składników pokarmowych i wody przez roślinę. Część nadziemna rośliny również rozwija się szybciej, co przekłada się na prawidłowy wzrost i wyższy i doskonały jakościowo plon.


Dodatek aminokwasów z alg morskich Ascophyllum nodosum oraz substancji humusowych powoduje szybsze działanie stymulatora, który jest natychmiast transportowane do wnętrza komórek roślinnych, dodatkowo wzmacniając roślinę poprzez szybkie i wymagające małych nakładów energii wbudowywanie w komórki czystych aminokwasów i tworzenie białek budulcowych. Kwasy humusowe dodatkowo tworzą barierę ochronną na powierzchni roślin, chroniąc rośliny przed nadmiernym promieniowaniem, nadmierną transpiracją oraz przed atakami chorób i szkodników. Dodatkowo kwasy humusowe działają jak naturalne auksyny pomagając szybkiemu wzrostowi roślin.

Adres

AGRARIUS Sp. z o. o.
Ratuszowa 2/3
37-700 Przemyśl

Kontakt

tel./fax: +48 16 675 03 38
e-mail: biuro@agrarius.eu
formularz kontaktowy

Newsletter

x